Luboš Horčička po vítězství zuřil: Sklenička je prase

Aktuální zprávy
ČT 26. 11. 2009
<em>Ústí nad Labem</em> - Po čtyřech venkovních porážkách v řadě na stadionech tabulkově horších soupeřů věřil znojemským hokejistům před střetnutím na ledě lídra tabulky z Ústí nad Labem málokdo. Přesto na kontě Orlů ve středu večer přibyly dva body, především zásluhou výborného výkonu brankáře Luboše Horčičky. Ten měl po zápase smíšené pocity, kromě radosti z vítězství neskrýval rozhořčení nad způsobem, kterým došlo k vážnému zranění kapitána Znojma Radka Hamana.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Hvězda utkání. Hlavně díky němu Orli Znojmo poprvé v letošní sezóně dobyli ústeckou arénu. Pochytal čtyřicet střel a dlouho držel znojemské naděje na zisk tří bodů. „V současné době moc bodů nevozíme. Vítězství po prodloužení je proto super,“ zářil Luboš Horčička.

Orli se vedle porážky Chomutova s Chrudimí postarali o překvapení kola. Srdnatě bránili, byli efektivní v útoku a připsali si nečekané body. „Dva z Ústí se počítají. Sahali jsme po třech, ale odjíždíme spokojení,“ prohodil bývalý brankář Chomutova či Brna.

foto
⇒  Luboš Horčička v utkání čelil 42 střelám, inkasoval jen dvakrát

Na nedostatek práce si stěžovat nemohl. Připisoval si jeden zásah za druhým a celých 53 minut trvalo než na něj ústečtí střelci vyzráli. „Cítil jsem se dobře. Jestli jsem věřil ve vychytanou nulu? Nakonec jsem inkasoval takové dva „vlastní“ góly z dorážek. Škoda,“ lehce litoval.

Několikrát za něj zakročili vlastní obránci, když nesčetně střel zblokovali a svému brankáři v předbrankovém prostoru velmi aktivně pomáhali. „V naší situaci nám nic jiného nezbývá. Hrát obětavě, vrhat se do střel. Jinak body nezískáme,“ vysvětlil.

Třicetiletý brankář pochválil ústecký celek. „Má dobrý mančaft. Ne nadarmo je na špici o tolik bodů. Hrál výborně. Jen neproměňoval šance. To se občas stane, že z tolika možností, do branky nic nespadne. Příště bude jiný zápas a určitě to prolomí,“ pronesl.

Horčička se rozpovídal o situacích, které středeční duel rozhodly. Že Kříž se Skleničkou nasbírají pětiminutové tresty a budou muset předčasně do kabin opravdu nečekal. „Na Ústí docela dobrý. Spíš bych očekával, že to bude naopak. Že nás tu budou sudí řezat. Fauly to ale byly. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale Sklenička je starý prase. Prostě hraje tímto stylem. A Ondra Kříž? To se stane, budiž,“ nebral si servítky.

Tenhle komentář se ústeckým příznivcům asi líbit nebude. Horčičku rozlítil zákrok Zbyňka Skleničky, po kterém skončila znojemská ikona Radek Haman v nemocnici. Čeká ho operativní zákrok a minimálně šest týdnu si od hokeje bude muset odpočinout. „Vyřadil nám kapitána. Má zraněné rameno a sezóna pro něj nejspíš skončila,“ soptil.

Horčička stál na ledě proti Zděňku Orctovi, se kterým před několika lety nastupoval na Kladně. „V kontaktu ale spolu nejsme. Rok jsme spolu hrávali, ale nijak víc to neřeším,“ tvrdil.

Znojmu patří páté místo. Je to pro loňského extraligového účastníka, který kvůli finančním záležitostem musel o patro níž odpovídající umístění? „Hrajeme na co máme. Mohli jsme mít o pár bodů víc. Kádr máme solidní, naše současné postavení v tabulce odpovídá realitě.“

Ten, co rozhodl: Tomáš Kolafa

Zápas se mu náramně povedl. Přihrál na druhý znojemský gól, v prodloužení vzal odpovědnost na sebe a rozhodl. Není proto divu, že po utkání byl velmi spokojený. „První třetina byla z našeho pohledu velmi dobrá. Byla ovlivněná dvěma ošklivými zákroky. Ústečtí nám první část víceméně darovali."

foto
⇒  Tomáš Kolafa

"Využili jsme přesilovky 5 na 3. Potom jsme přidali další branku. Druhá část byla v režii domácích. Byli jsme vylučovaní a přebruslili nás. Ve třetí periodě jsme bránili výsledek. Ještě jsme měli nějaké brejky. Nakonec Ústí vyrovnalo. Alespoň jsme rozhodli v prodloužení,“ zhodnotil utkání znojemský obránce.

Kolafa byl u všeho důležitého. „U mé asistence při našem druhém gólu jsem nahrál Petru Štrachovi, který trefil šibenici. V prodloužení při mé brance jsme sehráli nějaký přesilovkový systém. Vyměnili jsme si pozice, nahráli a vystřelili. Od ústeckých hráčů se puk odrazil Orctovi mezi nohy do branky,“ řekl.

Orli sahali po senzaci. Dvě minuty před koncem přišli o vedení. „Škoda. Nezískali jsme tak všechny body. Ale dva z Ústí jsou velmi cenné,“ byl si vědom.

NEWSLETTER