<i>Šok - Pucher s Uramem míří do Jihlavy!</i>

Aktuální zprávy
ČT 1. 4. 2004
Z n o j m o - Neuvěřitelné, šokující, zarážející. Dvojice slovenských útočníků, která je nerozlučně spjata s ohromným vzestupem znojemského hokeje odchází. Co je ale ještě více překvapivé, oba odcházejí do dresu největšího rivala z Jihlavy! <i>"Nechci se k tomu moc vyjadřovat, je to příliš čerstvé. Pravdou je, že odcházím nerad, ale donucen okolnostmi,"</i> vyhrkl dnes na svolané tiskové konferenci na přítomné novináře <b>Marek Uram</b>.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Co stojí za odchodem milovaných znojemských dvojčat? "Nerad bych se o tom šířil, je to mezi námi třemi a kluci moc dobře ví, o čem teď mluvím," pravil téměř se slzami na krajíčku sportovní manažer Dočekal, kterého chlácholil přítomný prezident klubu Vlasák. Peter Pucher se na konferenci dokonce ani nedostavil s omluvou, že na Slovensku pořádá již dlouho domluvenou zabijačku. Ani Marek Uram toho však mnoho neřekl. "Řeknu jen, že to není otázka peněz, těch už jsem si tady ve Znojmě vydělal tolik, že nemusím už nikdy do ruky vzít hokejku. Jde o to, že se vyskytly jisté okolnosti, které mě k odchodu nutí..." rozpovídal se Uram, jehož slova přehlušil až pláč sportovního manažera.

Proč zrovna do Jihlavy, jde přece o největšího rivala. "Jihlavu jsme si s Peťom vybrali z několika nabídek. Máme to ze Znojma blízko, navíc nám přislíbili, že nebudeme muset chodit na tréninky a úřední řečí v kabině bude slovenština," popisoval výhody nového angažmá slovenský mušketýr. Impulsem k odchodu prý vůbec nebyl nový trenér Znojma Leoš Zajíc. "Naopak, pan Zajíc nám je sympatický. Dokonce jsme společně byli na večeři a když Petrovi přinesli zajíce na smetaně a chybělo maso, ochotně si trenér uřízl dva prsty," dokumentuje Uram pohodový vztah s novým koučem. "Hlavní problém byl jinde..." zopakoval neurčité sdělení.

Co se mohlo v jinak harmonickém vztahu znojemského vedení a dvou klíčových hráčů stát? Spekuluje se o mnohém. Jedni tvrdí, že za odchodem stojí požadavek vedení, aby Uram stál modelem pro poslední model akumulátoru Jihomoravské energetiky. Druzí zase zmiňují nápadnou podobu mezi Pucherem a posledním vnoučetem prezidenta klubu Vlasáka. Ale co se opravdu stalo, to se zřejmě nedozvíme.

Závěrem přejme oběma chlapcům mnoho úspěchů v budoucí kariéře. Snad se podaří tuto dvojici nahradit. Prezident klubu už zmiňoval možné náhrady. "Jednáme s triem hráčů, které již s hokejem před pár lety skončilo, ale po hokeji se jim stýská," poukazuje neurčitě. Naše zdroje vypátraly, že by se mělo jednat o trio bratrů Šťastných.


Pokud nemůžete uvěřit tomu, co jste právě dočetli, podívejte se do kalendáře a užívejte si APRÍL! ;o)

Přečtěte si i další aprílové články:

Karlovy Vary rozprodaly mužstvo, aby mohl generální manažer Vaněk na dovolenou do Egypta.

Jihlava místo postupu do extraligy sestupuje o dve ligy níže

Plzeň má nového generálního sponzora - Potraviny u Šmausů

Odkazy na silvestrovské články z 31. prosince 2003 na hokejových webech společnosti eSports.cz

V Plzni oznámilo vedení klubu plán na vybudování nejmocnějšího hokejového klubu na světě. Na pomoc si přizvalo peníze Billa Gatese, zedníky a americký tank. ČTĚTE ZDE.

HC Slavia Praha oznámila všem fanouškům kolaudaci nové hokejové haly, která vznikla na Teslínech v brdských lesích a bude sloužit jak hokejistům tak fotbalistům. ČTĚTE ZDE.

V Českých Budějovicích ohlásil návrat na led útočník Jaroslav Pouzar, který s sebou přivede dva kamarády z Edmontonu Wayna Gretzkého a Jarri Kurriho. ČTĚTE ZDE.

Ve Vsetíně se redakce podívala do zákulisí off-line rozhovorů s hráči, zdařilý fotopříběh ČTĚTE ZDE.

Prvoligové kluby Horácká Slavia Třebíč a IHC Písek mají v čele muže velkých jmen. Třebíčský dr. Karel Čapek mladší si z dr. Karla Čapka staršího bere inspiraci při řešení nejrůznějších problémů. Písecký předseda Šrámek jde ve stopách slavného píseckého rodáka Fráni Šrámka a píše básně. Není bez zajímavosti, že Karel Čapek věnoval Šrámkovi celou knihu... Třebíčský příběh ČTĚTE ZDE, písecký pak NALEZNETE TADY.

A na závěr všem lidem dobré vůle popřáli hodně lásky hokejisté druholigové Hvězdy Brno. Že jdou skutečným příkladem, na památné fotografii UVIDÍTE ZDE.

NEWSLETTER