56'
30'
42'

Z duelu v Brně vytěžili Orli dva body

Ačkoliv Znojmo do utkání vstoupilo aktivněji, jako první inkasovalo. Ve druhé a třetí třetině se však díky příspěvkům Bíchy a Masaře dostalo do vedení. Brněnští to ale na konci poslední periody nevzdali a vyrovnali. Zápas tedy dospěl do prodloužení, které však po dvou odehraných minutách rozsekl zaskakující kapitán Petr Beránek.

Klidný začátek utkání nepřinesl žádné vyložené šance. Ze hry měli více hosté a svými pokusy stále zkoušeli pozornost brněnské obrany v čele se Šurým. V sedmé minutě zápasu přišlo první vyloučení a hřiště na dvě minuty opustil Lukáš Motloch. Technika odehrála kompletní přesilovou hru a ke střele se dostala až v jejím závěru. Následně ze hry opět více těžili znojemští hokejisté. Avšak po zblokované střele od modré se do rychlého protiútoku vydali dva domácí, kterým v cestě k prvnímu gólu stál pouze Filip Maláč. Ten celou situaci vyřešil na výbornou a pokračovalo se dále bez gólu. Zanedlouho v další gólové příležitosti pomohla Maláčovi tyč. Ve druhé polovině třetiny byli domácí aktivnější a nakonec se jim z toho podařilo vytěžit první gól. První střelu Maláč vyrazil a následně pozorný Nesim Harmim dotlačil puk až za brankovou čáru.

Týmy ve druhé třetině přidaly na důrazu. Hra se přelévala ze strany na stranu, až se Havlát dostal do samostatného úniku, jenže šanci nijak nevyužil. V polovině utkání se gólu dočkali také hosté. Po vyhraném vhazování pálil od modré Motloch. Mikuláš Bícha stál šikovně v předbrankovém prostoru a tečí nasměroval puk za záda brankáře Šurého. Po vyrovnávacím gólu Orli ožili a určovali tempo hry. Následně přišlo další vyloučení na znojemské straně. Technika se druhé přesilovky zhostila mnohem lépe. Přes několik šancí však gól stejně nepadl. Do vedení se naopak mohli dostat Znojemští. Karafiát po opuštění trestné lavice vyslal do útoku Bíchu, ale Šurý jeho bekhendovou kličku pokryl. Do kabin se tedy po druhé třetině šlo za nerozhodného stavu - 1:1.

V úvodu poslední části zápasu Orli dokonali obrat. Střelu z mezikruží vyslal Jakub Masař a propálil vše, co mu stálo v cestě. Znojemští byli nadále aktivnější a chtěli navýšit vedení. Po nahrávce Havláta na brankovišti operoval opět Bícha. V poslední desetiminutovce měl k vyrovnání blízko Laiho, ale Maláč vytáhl další skvělý zákrok. O pár minut později se tito dva dostali opět do souboje. Tentokrát už byl Maláč krátký. Erkki Laiho clonil před bránou a vyrovnal na 2:2. Poslední čtyři minuty základní hrací doby už žádný z týmů nedokázal využít ke zlomení zápasu na svoji stranu a šlo se do prodloužení.

Hned na začátku druhé minuty hry tři na tři se do útoku vydali Orli. Zastupující kapitán Petr Beránek střelou přes obránce vymetl šibenici a zařídil tak pro Znojmo bod navíc. Zajímavostí je, že Orli v zápase nedostali žádnou možnost přesilové hry.

Milan Procházka (Znojmo): Byl to opravdu těžký zápas. První třetina nebyla od nás dobrá, začátek jsme zaspali. Byli jsme připraveni na to, že na nás vlítnou a budou hrát důrazný hokej. To se také potvrdilo. Od druhé třetiny jsme už měli více ze hry. Celkově to hodnotím jako dva cenné body, soupeř odehrál výborný zápas. Dnes bych chtěl ještě ocenit Filipa Maláče, který nás dnes podržel a má výbornou formu. Měli jsme k dispozici Adama Boltvana z Komety, abychom měli čtyři lajny. Díky tomu, že máme už širší kádr, tak dokážeme hráče nahradit. Patrik Urban, který kvůli trestu hrát nemohl, bude v sobotu k dispozici. Marek Brada má antibiotika a v sobotu bohužel k dispozici určitě nebude.

Nejslabším článek druhé ligy jsou dle mě rozhodčí. Nechápu jak některé zákroky nedokážou vyhodnotit jak fauly. S tím jsme ale počítali, tak jsem klukům řekl, ať nereší rozhodčí a soustředí se na svou hru. Moc si vážíme každého fanouška, který nás jel do Brna podpořit. Hokej hrajeme pro ně a jsme rádi, že jsme je mohli potěšit výhrou.

Martin Stloukal (Technika Brno): Nakonec jsme prohráli v prodloužení, ale špatně se mi to nehodnotí. Myslím, že ale můžu být celkem spokojený, i když jsme mohli získat víc. Gól v prodloužení byl po hodně nenápadné situaci. Ohledně třetích třetin jsme měli s týmem sezení. Z posledních devíti zápasů jsme třetí třetiny šestkrát prohráli. Pak se nedivím, že většina zápasů dospěje do prodloužení. Věřím, že se z dnešního zápasu poučíme a další zápasy rozhodneme po základní hrací době.