2/3
44'
45'

Skvělé představení Orlů před téměř dvanácti sty diváky

Skóre poprvé otevřel znojemský tým krátce po polovině první části, více se mu střelecky dařilo ve druhé třetině, ve které přidal další tři zásahy. Ani to nebylo z jeho strany vše, v závěrečném dějství poslali jeho hráči kotouč za soupeřova gólmana ještě dvakrát a mohli se tak radovat z vysoké výhry, okořeněné Maláčovým prvním čistým kontem.

Do utkání již nastoupil kapitán Aleš Sova, který svému týmu chyběl z důvodu zranění. Úvod zápasu patřil spíše hostům. Do první vážnější akce se dostal Tadeáš Jaroš, ale Maláč mu překazil všechny jeho plány. Své útočné dovednosti následně ukázali i domácí. Před bránou se snažil dorážet Jiří Karafiát, ale Irgl dokázal své betony udržet na správném místě. Další průběh hry se obešel bez větších šancí až do doby, kdy v osmé minutě otevřel skóre utkání Adam Zeman. Znojemští pokračovali v aktivitě a blízko dalšímu gólu byl Petr Beránek, který osamocený před brankou minul. Ve čtrnácté minutě se ve znojemské Nevoga aréně rozezvonila tyč po střele Tarnoczyho. Po zbytek třetiny oba týmy zkoušeli brankáře různými střeleckými pokusy, avšak žádná nebezpečná akce se z ničeho nezrodila.

V úvodu druhé třetiny ujížděl Brada sám na Irgla, který jeho pokus dokázal zastavit betonem. Orli pokračovali v aktivním vstupu do třetiny. Bícha v brankovišti změnil směr puku, ale brankář Irgl si dokázal poradit. Třiadvacátá minuta zápasu přinesla první vyloučení v zápase. Na trestnou lavici usedl šumperský Patrik Tarnoczy. Hned po buly se ale puku ujal Vachutka a ujížděl sám na Maláče, který jeho slibný pokus vystihl. Po zbytek přesilové hry se znojemští hokejisté usadili v útočném pásmu, ale žádnou gólovou šanci si vytvořit nedokázali. Do přečíslení dva na jednoho se vydali Karafiát společně se Špačkem, druhý jmenovaný však puk netrefil ideálně. V osmadvacáté minutě se do výborné šance dostali hosté, kteří se domácí svatyni snažili dobít ze všech úhlů. Naštěstí pozorná znojemská obrana v čele s Maláčem i toto nebezpečí zvládla zažehnat. Další přečíslení, tentokrát tři na dva, již Znojemští dokázali proměnit ve druhý gól v zápase. Adam Zeman zkrotil skákající puk v brankovišti až za brankovou čáru a přidal tak svůj druhý gól v zápase. Následnou iniciativu převzali hosté a snažili se přidat kontaktní gól. Místo toho se zmocnil puku David Pozděna, který naservíroval puk do mezikruží pro Roberta Havláta, ten však orazítkoval pouze horní tyč. O pár vteřin později dostal přesný pas nejproduktivnější hráč Orlů Marek Špaček a navýšil stav utkání na 3:0. Na gólové vlně Orli letěli dál. Tentokrát se v přebrankovém prostoru nejlépe zorientoval Mikuláš Bícha. Po čtvrtém gólu nastalo střídání v bráně hostů a do utkání nastoupil Marek Micka. V závěru druhé třetiny se první přesilové hry dočkali i Draci. Opět si dokázali vytvořit další gólovou šanci, ale ani ta k první brance nevedla.

V závěrečné části Orli pokračovali v aktivní hře. Několik pokusů si vytvořili například Zeman či Brada. K tomu dostali následnou podporu v podobě čtyřminutové přesilové hry. Ta se jim podařila využít hned dvakrát. Hned v první minutě navýšil stav utkání na 5:0 Marek Špaček a přesilová hra pokračovala dál. O necelou minutu později se do tabulky střelců zapsal Petr Beránek, který přidal šestý zásah. Draci i přes vývoj zápasu zbraně nesložili a snažili se alespoň v rámci možností s Orly držet krok. Další přesilová hra přišla ve prospěch Znojma. Jenže po následném vyloučení i na domácí straně se hrálo čtyři na čtyři. V poslední desetiminutovce byl Zeman blízko hattricku, jenže nedokázal puk usměrnit přesně za Micku. Podobně tak i Špaček. Po střelecké pokusu Beránka se stadionem opět rozezvonila tyč. V závěru třetí třetiny znojemští hráči pomáhali svému brankáři k prvnímu čistému kontu v sezóně. To se jim povedlo a Filip Maláč tak slaví své první čisté konto a Orli vítězství 6:0.

Milan Procházka (Znojmo): Když nebudeme počítat Havířov, tak se tu představil zatím nejlepší soupeř, který má hru dobře organizovanou z defenzívy. Na začátku utkání nás jednoznačně podržel brankář, nebýt toho tak se nám mnohem hůře dýchalo. Jsme moc rádi za vítězství, které vypadá pro soupeře krutě, ale rozhodně to nebylo lehké. Samozřejmě si ten tým pořád nějakým způsobem sedá. Vypadl nám Patrik Urban, doufáme že jen pro jeden zápas, máme už trochu širší kádr, takže jsme tam jednoho hráče prostě zkusili. Složení formací je už nějakým způsobem vyřešené, obranná hra se zlepšuje postupně a když to tam drhne, tak nás podrží Filip Maláč. Takže nula je pro něj určitě zasloužená. Na derby do Brna se těšíme. Pojedeme tam s pokorou a respektem k soupeři, protože se tam nebude hrát vůbec lehce, ale jednoznačně toužíme po dalším vítězství. Chceme se soustředit na svůj výkon a pokud budeme hrát to co máme, body přivezeme.

Tomáš Sedlák (Šumperk): V první řadě bych se chtěl omluvit fanouškům, kteří vážili cestu až do Znojma. Momentálně jsem plný emocí, nicméně už dlouho se mi nestalo, že bych se cítil trapně. A dnes mi bylo na střídačce opravdu trapně. Upřímně jsem z naší hry zklamaný a znechucený. Na kluky jsem naštvaný, protože měli veškerý komfort v tom smyslu, že věděli, jak Znojmo hraje, jak dává góly, v čem je dobrý a takhle bych mohl pokračovat dál. Všechny tyhle informace dostali a my pak z toho dostaneme čtyři góly. A já už nevím, jak jinak jim to vysvětlit, když to mají na videu a dělají na to cvičení. Řekneme jim to před zápasem, řekneme jim to po první třetině. Nevím, proč to prostě neděláme. Musíme se na to ještě s Radkem kouknout a nějak to zhodnotit, ale tohle bylo úplně tristní. Ještě teď se z toho cítím trapně.