2. liga - st 22. 3. 2023
ČF1
Val. Meziříčí

Orli si připsali další výhru i ve čtvrtfinále

První domácí čtvrtfinálové utkání proti Valašskému Meziříčí zvládli Orli na výbornou. Potvrdili roli favorita a nadělili soupeři sedmigólovou nadílku. Další zápas série play-off se odehraje na ledě Bobrů již v pátek 24.3.

Utkání začalo brzkými vyloučeními na obou střídačkách. Ale zatímco Valašské Meziříčí svou přesilovku promarnilo, Orli dokázali o pár minut později udeřit. Martin Šťovíček dostal krásnou pobídku do předbrankového prostoru a nebylo pro něj problémem trefit poloprázdnou valašskou klec. Vedoucí gól domácí tým uklidnil a po chvíli přišlo potvrzení náskoku. A opět v početní výhodě. Znojemští uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu a tak dlouho dobývali hostující tvrz, až se ujala přesná rána kapitána Tomáše Svobody. V závěru třetiny přišla ještě jedna přesilovková šance pro Orly, ale ta už zůstala nevyužita. Týmy tak odcházely do kabin za průběžného stavu 2:0.

Prostřední dějství nabídlo zpočátku velmi opatrný hokej, který navíc doprovázely časté chyby v rozehrávkách na obou stranách ledové plochy. Hluchou pasáž ukončily až dva bleskové výpady znojemských hráčů. Nejdříve nedotáhl blafák do gólového konce Tomáš Svoboda, v obdobné situaci neuspěl ani Adámek. Třetí trefa na sebe ale přeci jen nenechala dlouho čekat. S pukem na holi obkroužil Jan Hruška útočné pásmo a jeho lahůdkovou přihrávku před bránu poslal za záda Sachra opět Tomáš Svoboda. Orli drželi otěže duelu pevně ve svých rukou a soupeři nedovolili více, než pár brejkových situací, které ale s přehledem vyřešila defenzíva, případně gólman Groh. Konec druhé třetiny přinesl další výhodu pro Znojmo, a ta byla znovu využita. Druhý zářez si připsal Martin Šťovíček, jenž dostal hodně prostoru před brankovištěm Bobrů, obhodil Sachra a kotouč zatřepetal valašskou sítí již počtvrté.

Také třetí perioda s sebou přinesla dominanci Znojma. Krátce po návratu na led byl blízko k hattricku Šťovíček, lapačku střídajícího Ševců provětral střelou z mezikruží i Tejnor, ale výbuch radosti na tribunách propukl až díky Dominiku Sklenářovi. Ten profitoval z již páté(!) gólové přihrávky Jana Hrušky. Znojemští diváci mohli být spokojeni, Orli se snažili stále útočit a hra měla spád. Navíc brzy přišla i šestá trefa. Odražený puk doputoval k Davidu Stránskému, který u tyčky svým mocným nápřahem téměř protrhl síť v bráně Valašského Meziříčí.

Velká šance přišla i na druhé straně kluziště. Dominik Groh musel uhájit čisté konto proti Kuchaříkovi, který z blízkosti zle zatopil domácímu maskovanému muži. Orli si spolu se svými fanoušky závěr utkání užívali, a tak na sebe nenechal dlouho čekat ani sedmý gól. Erik Mareš obkroužil svatyni hostů a šikovným odrazem o brusli soupeře stanovil konečné skóre duelu. Šesti asistencemi se v zápase blýskl útočník Jan Hruška.

Ohlasy trenérů

Jiří Beroun: V první třetině jsme si pomohli přesilovkami a postupně jsme přebírali iniciativu v zápase. Nějaké chyby se tam objevily, ale důležité je pro nás dobrý vstup do série a nula pro gólmana. Na páteční zápas se nachystáme zase stejně. Zítra lehký trénink, rozbruslení a rozbor u videa.

Lukáš Plšek (Valašské Meziříčí): Dneska byl vidět ten velký rozdíl mezi Znojmem a zbytek ligy. Kluky stála hodně sil série s Kopřivnicí. Hrajeme na tři útoky a dneska jsme tahali za kratší konec. Taková je realita. Znojmo bude těžko někdo zastavovat. Doma je zkusíme potrápit více a uvidíme co potom další zápas v neděli.