Dalším vyzyvatelem Orlů v play-off je Valašské Meziříčí

Naši soupeři
PO 20. 3. 2023
První kolo play-off zvládlo favorizované Znojmo bezchybně, další díl zápolení v cestě za postupem do CHANCE ligy ale čeká už ve středu. Soupeřem Orlů ve čtvrtfinále budou Bobři z Valašského Meziříčí.

A jedním dechem je hned na úvod potřeba dodat, že je to překvapení. Valašské Meziříčí totiž v osmifinále Východní konference vyprovodilo na dovolenou favorizovanou Kopřivnici. Ta skončila po základní části na třetím místě, ovšem hned na úvod vyřazovacích bojů doma s Bobry prohrála 3:5 a šestý celek tabulky už svoji šanci nepustil. Doma ve druhém zápase otočil z 1:3 na konečných 4:3 po prodloužení a i když prohrál třetí utkání na ledě soupeře, čtvrtý domácí zápas opět zvrátil a slavil nečekaný postup.

Bobry táhne mix zkušeností a dravého mladí. Nejproduktivnějším hráčem play-off je zatím Jan Křivohlávek (2 + 4), jednatřicetiletý útočník, který si v Kometě Brno vyzkoušel i extraligu. Zdatně mu sekunduje teprve jednadvacetiletý David Kozubík (2 + 3), odchovanec Zlína. Jedničkou v brankovišti je pak David Sachr, který poslední tři sezóny pendluje také do Vsetína, kde chytal za jeden z předních celků CHANCE ligy.

Nejlepším střelcem mužstva v play-off je pak se třemi góly ze čtyř utkání Lukáš Finsterle, kterého si ve Znojmě můžeme pamatovat ze sezóny 2013/14, kdy v dresu Orlů odehrál 37 zápasů v tehdejší EBEL. Přímou vazbu mezi oběma městy má i znojemský útočník Lukáš Adámek, jenž z Valašského Meziříčí pochází a je tamním odchovancem.

Vzájemné zápasy v základní části

DatumVýsledek
24. 9. 2022 Val. Meziříčí – Znojmo 0:3
5. 11. 2022Znojmo – Val. Meziříčí 3:2
10. 12. 2022 Val. Meziříčí – Znojmo 1:8
4. 2. 2023Znojmo – Val. Meziříčí 3:1

Termíny utkání čtvrtfinálové série

DatumZápas
středa 22. 3. 2023Znojmo – Val. Meziříčí
pátek 24. 3. 2023Val. Meziříčí – Znojmo
neděle 26. 3. 2023Znojmo – Val. Meziříčí
úterý 28. 3. 2023 *Val. Meziříčí – Znojmo
čtvrtek 30. 3. 2023 *Znojmo – Val. Meziříčí
*) potenciální zápas v případě nerozhodnutého stavu série.

Hraje se na tři vítězné zápasy, vítěz série postoupí do semifinále, kde se utká s jedním z postupujících ze Západní konference.

VSTUPENKY

Informace k prodeji vstupenek na utkání play-off naleznete zde

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Martin Maťašovský, Michael Kohoutek
Čároví rozhodčí:Jan Kleprlík, Kamila Smetková

Sestavy z posledních zápasů

HC Orli Znojmo:Žajdlík – Stránský, Tejnor (A), Mareš, Sedláček, Jenáček, Zukal, Remta – Sklenář, Hruška (A), Köver, Svoboda O., Kotrba, Beránek, Pigl, Adámek, Nižnikov, Špaček, Čermák, Šťovíček, Svoboda T. (C).
HC Bobři Valašské Meziříčí:Sachr - Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Kamas, Liss - Kozubík, Pokorný, Finsterle - Martiník, Křivohlávek (C), Andris - Kuchařík, Vavřík, Martinec - Bachánek, Stodůlka.
NEWSLETTER