Tomáš Svoboda: Podali jsme dobrý týmový výkon

Rozhovory
ST 22. 3. 2023
Třemi body za dva góly a jednu asistenci se blýskl Orlí kapitán Tomáš Svoboda v prvním čtvrtfinálovém zápase proti Bobrům z Valašského Meziříčí.

Dnešní zápas se vám obzvláště vydařil, čekal jste takovou vysokou výhru?

Rozhodně jsem nečekal takto vysokou výhru, protože jsme s nimi hráli čtyřikrát v sezóně a oni mají dobře poskládaný mančaft. Fyzicky jsou na tom velice dobře na druholigový tým. My jsme čekali těžké utkání, to že to vyšlo je super. Už jsme si kolikrát v kabině říkali, že v play-off je jedno, jestli člověk vyhraje 1:0 nebo 13:0 , pořád je to za jeden bod, ale určitě to napomůže k tomu sebevědomí, takže to je samozřejmě důležitý. Za mě jsme podali dobrý týmový výkon s nulou vzadu, takže jak říkám, jestli 7 nebo 4, hráli jsme dobře a na tom potřebujeme stavět.

Tři úspěšné přesilovky, všechny tři pod taktovkou vaší přesilovkové formace, co přisuzujete tomuto úspěchu?

My jsme přesilovky dost potrénovali, protože v té první sérii se nám moc nedařily. Hráli jsme to trošku jinak a jsem rád, že to přineslo ovoce. Netrénovali jsme to nadarmo a potvrdili jsme si, že ta práce se vyplatila a je určitě na čem stavět.

Zisk třech bodů, za dva góly a jednu asistenci, k zisku hattricku chyběl kousíček, scházel tam kousek toho štěstíčka?

Tak určitě, těch šancí tam bylo dost, ale jak říkám, je důležitý, abychom navlíkali pomalu ty korálky a šli si za cílem, který jsme si vytyčili před sezónou a to postup.
NEWSLETTER