41'
55'
60'

Orli podruhé za sebou neinkasovali a sedmi góly skolili Vyškov

Úvodní část nebyla na góly moc plodná, domácí se v ní prosadili pouze v jednom případě. Ve zbylých třetinách už ale byli úspěšnější a v každé z nich překonali gólmana hostů třikrát. Dominik Groh vychytal své první čisté konto v sezóně.

Vlažnější start do utkání v podání obou týmů vzal za své v první početní výhodě Orlů, kterou velmi rychle využil důrazem před Kořénkovou bránou Robert Havlát. Ani Groh ve znojemské svatyni však nebyl zcela bez práce, po rychlém přechodu do útočného pásma jej provětral ostrou ránou Čejka. Hra postupně získávala na tempu a zvláště domácí si dokázali vytvářet gólové příležitosti, hosté se spoléhali spíše na brejky. V závěru třetiny dostali i oni možnost přesilovky, která se hrubě nevyvedla a Groh v podstatě nebyl ohrožen. Těsně před odchodem do kabin ještě mohl navýšit před Kořénkem zapomenutý Svoboda, vyškovský gólman však byl tentokrát na svém místě.

Po návratu na led se za Kořénkem rozezněla tyčka, ve výhodě se domácí poté nedokázali pořádně prosadit, ale při hře pět na pět už Vyškov podruhé v utkání inkasoval po přesné trefě Ondřeje Svobody. Orli začali na ledě úřadovat, k čemuž jim dopomohl i čtyřminutový trest pro soupeře, který proměnil ve třetí gól Robert Havlát. A krátce po polovině duelu se v Nevoga aréně slavilo znovu. Erik Mareš dostal parádně nabito do kruhu, odkud propálil Kořénka. Vyškovský tým si vyžádal oddechový čas, aby alespoň trochu zklidnil své borce. Do konce prostředního dějství se již znojemští střelci umlčeli, ovšem na druhé straně kluziště zazvonila tyč za Grohem.

Z třetí periody uplynulo pouhých šestnáct vteřin a znojemskými ochozy už zněla „Pátá“. Jan Hruška se natlačil před vyškovskou svatyni a nechytatelně nad rameno gólmana napálil kotouč do sítě. I další dvě početní výhody hostů se naprosto minuly účinkem, v oslabení dokonce unikl obraně Sklenář se Stránským. Zápas se ve vynikající atmosféře prakticky jen dohrával, náskok Orlů byl dostatečný, a tak se všichni mohli bavit. Znojemskou výhru ještě vyšperkoval šestým zásahem Dominik Sklenář a vteřinu před sirénou završil skóre večera na konečných 7:0 Jan Hruška.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Na klucích jde vidět, že si věří. Každým zápasem jsou lepší a lepší. Sice se vždycky najdou věci, které by se daly zlepšit, ale to je hokej. Vyškov hrál sympatický, otevřený hokej. Nestáhli se do defenzivy. Dnešní zápas se zlomil v přesilovkách. Myslím si, že si ho museli všichni užít. Ze všech jde cítit velká energie, ať už v kabině, na střídačce i z fanoušků na tribunách. Takové zápasy jsou jen radost. Gólman nás fantasticky podržel. Jan Sedláček má ruku v sádře. Je to trošku smůla, ale chodí s námi na led, aby zůstal v kondici a snad bude brzy moct hrát.

Michal Konečný (Vyškov): Bohužel výsledek je, jaký je. První třetina byla vyrovnaná. Měli jsme i my nějaké šance. Ve druhé třetině se to zlomilo vyloučením na 4 minuty, kdy jsme dostali dva góly. Znojmo má vynikající přesilovky. Odskočili nám na 4:0, pak už dominovali, a to už se těžko zastavuje.