Bitva dvou neporažených! Do Znojma přijíždí Vyškov

Naši soupeři
ÚT 11. 10. 2022
Po dvojici venkovních utkání se znojemští hokejisté opět vrací do Nevoga arény, kde svedou boj s Vyškovem. Střetnutí dvou týmů, které v soutěži neztratily ani bod a soupeří spolu o čelo tabulky, startuje ve středu v 18:00.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Mužstvo hlavního kouče Michala Konečného je znojemským fanouškům dostatečně známé, právě s Vyškovem sehráli Orli dva letní přípravné zápasy – a oba pro sebe urvali v poměru 3:2 a 8:0. V ligové sezóně se však Vyškov prezentuje ve velmi dobré formě, zvítězil ve všech svých čtyřech zápasech a suverénně smetl z ledu Velké Meziříčí (9:0) či Žďár nad Sázavou (5:0).

Přirozeným vůdcem Vyškovských je zkušený bek Tomáš Žižka (0 + 4), jenž hájil extraligové barvy Slavie Praha, Komety Brno či Zlína. Jihomoravským fandům je více než známé také jméno Tomáše Komínka, který prozatím vévodí klubovým statistikám (5 + 1). Prostor v brankovišti je vyhrazen pro dvaadvacetiletého Michala Kořénka, ten za svá záda propustil při svých čtyřech startech pouhé čtyři přesné trefy soupeřů.

Také znojemští hokejisté dosud neokusili chuť porážky a z pěti zápasů vydolovali plný počet patnácti bodů. Své dvě poslední utkání odehráli Orli na ledě svých rivalů – nejdříve svedli urputný boj ve Velkém Meziříčí, kde vyhráli těsným poměrem 3:2, o pár dní později si otevřeli střelnici v Kopřivnici, kterou naopak smetli rozdílem třídy 10:0. Právě v Kopřivnici se v sestavě Znojma poprvé objevil obránce Vojtěch Kloz.

Orli si pro sebe ukořistili kanadské bodování 2. ligy – skupiny Východ a pevně se usídlili na prvních třech pozicích. Dvanácti body se mohou pochlubit Martin Šťovíček (8 + 4), Dominik Sklenář (4 + 8) a Marek Špaček (2 + 10). Martin Šťovíček je také se svými osmi góly nejlepším střelcem soutěže, Marek Špaček zase nejaktivnějším nahrávačem. V bráně Znojma se zatím pravidelně střídají Dominik Groh a Matěj Žajdlík.

Bulletin

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Žajdlík – Kloz, Tejnor, Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – T. Svoboda, Hruška, Adámek – Sklenář, Šťovíček, Špaček – Havlát, Köver, Nižnikov – O. Svoboda, Pigl.
Hokej Vyškov:Kořének – Hefka, Hohl, Mikulík, Blaha, Vosátko, Studený, Žižka – Kořenek, Sebera, Weintritt, Čejka, Janeček, Tomajko, Čuřík, Vašíček, Romančík, Dobiáš, Komínek, Luža.
NEWSLETTER