Vyškov v první třetině kousal, postupně jsme ho zlomili, říká Robert Havlát

Rozhovory
ČT 13. 10. 2022
Čtyřiadvacetiletý útočník prošel mládežnickými týmy Brna, ale okusil i prvoligový dres v barvách Třebíče. Před letošní sezonou se stal novou akvizicí Znojma a pravidelně chodí i na přesilovky Orlů. A právě v početní výhodě vsítil dva góly Vyškovu, a přispěl tak k pohodové výhře svých barev.

Roberte, další vysoká výhra nad soupeřem, jaké jsou vaše dojmy z utkání?
Výsledkově to byl rozhodně jasný zápas, ale herně to hlavně ze začátku nebylo úplně ono. Vyškov v první třetině hodně kousal a trápil nás. Postupně jsme ale začali hrát naši hru, vše se zrychlilo a z toho začaly padat i góly.

Po trochu chladnější první třetině tedy přišel obrat, co vás nakoplo?
My jsme ve druhé třetině začali dávat další góly, to nám velmi psychicky pomohlo. Pak už se to vezlo. Nemuseli jsme se stresovat, hráli jsme v pohodě a pohlídali si průběh utkání.

Vy sám jste autorem dvou přesilovkových branek, byly to nacvičené situace, nebo vše vyplynulo ze hry?
Oba dva góly byly v podstatě z nacvičených situací. U toho druhého jsme trochu víc zaimprovizovali, ale jsou to situace, které zkoušíme na trénincích a jsem rád, že začínají vycházet.

Proti soupeřům si většinou s chutí zastřílíte a góly nešetříte...
Občas se třeba trápíme, než dáme nějaké góly, ale je to téměř vždy o té první trefě. Potom už se uklidníme a je to znát.

Na znojemském stadionu vládne skvělá atmosféra a děkovačky po zápase neberou konce...
Je to super atmosféra. Jsme moc rádi, že nás fanoušci chodí povzbuzovat a moc jim za to děkujeme. O to více jsme potom rádi, že s námi jezdí i na venkovní zápasy, což nám také velmi pomáhá. Když je slyšíme povzbuzovat, tak nás to vždycky nakopne a o to víc ještě makáme.

Máte za sebou dva vítězné venkovní zápasy, ale s hodně rozdílnými výsledky. Můžete se vrátit ještě k utkání s Velkým Meziříčím (2:3) a následně s Kopřivnicí (0:10)?
S Velkým Meziříčím mám zkušenosti už z loňska, kdy jsem hrál za B-tým Komety Brno a taky jsme se tam vždycky trápili, protože to je trochu jiný zimní stadion se svou specifickou ledovou plochou. Ale na to se samozřejmě nedá vymlouvat, musíme se soustředit na všechny týmy, ať už je to Velké Meziříčí nebo Kopřivnice.

NEWSLETTER