46'
25'
28'

I přes vlažný začátek nastříleli Orli svému soupeři šest branek

První část nebyla gólové příliš atraktivní, prosadili se v ní jen Orli a to v jednom případě. Ve druhé třetině náskok zvýšili, ovšem Havlíčkův Brod dokázal manko smazat. Následně však pálili do černého už jen znojemští hokejisté, kteří překonali hostujícího gólmana ještě čtyřikrát a mohli se radovat z vysokého vítězství.

Ráz utkání dala vyrovnaná první třetina. Znojmo se do tempa dostávalo pomaleji a gólově se prosadilo až v 11. minutě zápasu, kdy Marešovo nahození šikovně tečoval před brankářem Mičánem Patrik Čermák a dal Orlům vedení. Následnou přesilovku už domácí nevyužili, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhá část začala další přesilovkou Znojma a tentokrát již početní výhoda našla využití. Rychlou kombinaci po osvědčené ose Svoboda - Hruška zakončoval Jakub Köver - 2:0. Jenže kdo čekal jasný průběh zbytku duelu, musel být překvapen. O necelou minutu později totiž smazal nulu na kontě hostů Luboš Voříšek a v 28. minutě po sérii vyloučení při hře čtyři na čtyři vyrovnal rychlou akcí po buly David Vala.

Rychlé vyrovnání dalo hostům křídla, naopak domácí se na ledě hledali. Pomohla jim až přesilovka na konci druhé třetiny a stejná souhra jako u druhého gólu zakončená Jakubem Köverem.

Třetí třetina pak začala v rychlém tempu a brzy přinesla rozuzlení bodové zápletky. Už po 47 vteřinách zvýšil vedení Orlů Dominik Sklenář, Beránek následně o dvě minuty později trefil tyč a definitivní ránu nadějím hostů zasadil v 45. minutě Marek Špaček po přesném Šťovíčkově pasu. Hosté si vzali oddechový čas, jenže okamžitě po něm Patrik Čermák druhou přesnou tečí v zápase usměrnil do sítě Tejnorovo nahození. Tři góly za pět a půl minuty definitivně rozhodly o výsledku, který už nezměnila ani neuznaná branka Orlů sedm minut před koncem.

Jiří Beroun (Znojmo): Na začátku jsme přetahovali střídání a nemělo to takovou rychlost. Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná a to nám moc nesedí. My potřebujeme, aby ta hra měla spád, ať můžeme útočit v pěti hráčích a nepustit soupeře do útoku. Ve třetí třetině jsme rozjezdili nohy a už jsme soupeře přehrávali. Byly tam krásné akce, i ty co neskončily gólem. Myslím si, že to byla zatím naše nejlepší třetí třetina v sezóně. Matěj Žajdlík bude v sobotu chytat a potom uvidíme, zda o něj nebo i ostatní hráče bude zájem přes vánoční přestávku.

Radek Haman (Havlíčkův Brod): Musím náš tým pochválit. Kluci musí po práci dvakrát týdně předvést kvalitní výkon. Na začátku třetí třetiny jsme z přemíry snahy a pocitu rychle vyrovnat inkasovali čtvrtý gól a pak nám tam napadaly ještě dva. Až potom se nám podařilo vrátit se k naší hře. Myslím, že ostudu jsme tady ale neudělali. Znojmo prostě ukázalo svoji extra třídu a já chci moc poděkovat za přivítání, které vždy potěší a rád se sem budu vždy vracet.