Soupeři už lépe znají naši hru, cítí Jakub Köver

Rozhovory
ČT 15. 12. 2022
Jako jeden z mála útočníků má se Znojmem zkušenosti i z rakouské ICE Hockey ligy. Nyní si pochvaluje působení v českých vodách i zkušenosti v týmu. Cíl je pro všechny jasný, prozatím vyhrát co nejvíce zápasů.

Středeční zápas proti Havlíčkovu Brodu byl dlouho vyrovnaný, jaký byl z vašeho pohledu?

Havlíčkův Brod měl nějaké posily. I přesto je to celkem kvalitní soupeř. My si musíme zvykat hrát takové zápasy a ukázat, že jsme kvalitativně lepší tým.

K výsledku jste přispěl dvěma góly, co chybělo k hattricku?

Možná trošku štěstí (smích). Jsem rád i za ty dva góly, trefil jsem se po trošku delší době, takže za mě super.

Hrajete oslabení i přesilovky, jak vám to vyhovuje?

Podle mě to vyhovuje každému hráči, když může být celý zápas v tempu a hrát i početní převahy nebo oslabení. Každý se určitě cítí lépe, když je na ledě co nejvíce.

Jste jeden z mladších členů týmu, ti zkušenější vám chtějí předat své rady a postřehy, jak se to zatím daří?

Jsem rád, že tady máme hráče jako třeba Tomáš Svoboda a Honza Hruška. V zápase to šlo vidět. Ty góly nebyly nějak připravené, zahráli jsme to celé z improvizace a vyšlo to skvěle. Mají mi stále co ukázat a můžu se od nich hodně naučit.

Jako jeden z mála hráčů můžete srovnat 2. českou ligu s rakouskou ICE Hockey ligou… Jaké v tom vidíte rozdíly?

Kvalitou to je určitě něco úplně jiného. Tam bylo hodně zahraničních hráčů, kteří měli svoji kvalitu. Tady některé týmy jsou na tom hůře, některé lépe. Teď už s některými hrajeme druhé, třetí kolo a už se na nás více připravují. Vidí jak hrajeme, ví na co si dát pozor a dokáží se na nás lépe připravit, což jde i hodně cítit. My musíme pokračovat v tom, co umíme a co nám vychází.

Blíží se poměrně dlouhá vánoční přestávka…Vyhlížíte už play-off?

My jdeme hlavně od zápasu k zápasu. Máme nějaké cíle, kterých chceme jako tým dosáhnout. Chceme vyhrát každý zápas. Je to pro nás důležité hlavně pro psychickou pohodu do play-off a dál se zatím nedíváme. Když budeme hrát pořád výborně, tak můžeme být úspěšní i v play-off.

NEWSLETTER