Předvánoční dvojboj odstartují Orli s Havlíčkovým Brodem

Naši soupeři
ÚT 13. 12. 2022
Na znojemské hokejisty čekají poslední dva ligové zápasy roku 2022. Před dlouhou vánoční pauzou se Orli ještě dvakrát představí doma, a to ve středu a poté hned o pár dní později v sobotu. Středeční duel v Nevoga aréně startuje v již tradičních 18:00.

Havlíčkův Brod je v současnosti v mysli nejednoho znojemského fanouška spojován především se jménem Radka Hamana. Bývalá dlouholetá opora Orlů a rovněž trenér mládeže figuruje v týmu Bruslařů jako asistent hlavního kouče Aleše Kraučuka.

BK se pohybuje kolem středu soutěžní tabulky, momentálně se usadil na sedmé příčce. Mužstvu hodně výrazně pomohla série šesti listopadových vítězství, kterou však přerušila prohra ve Vyškově. Ani v následujících dvou zápasech pak Havlíčkobrodští nedokázali skočit zpět na vítěznou vlnu – na jih Moravy tedy přijíždí s třemi porážkami v řadě za sebou.

Doslova nepřehlédnutou postavou týmu je velezkušený obránce Jiří Vašíček, kterého si můžeme pamatovat z dresu Slavie Praha či Pardubic. Statistiky klubu ovládl útočník Jaroslav Moučka (16 + 10).

Znojmo okupuje pomyslný trůn východní konference od začátku ligy a s dvacetibodovým náskokem před nejbližším pronásledovatelem z Kopřivnice si drží svou neotřesitelnou pozici. Od své dosud jediné prohry v prodloužení, která je datována 19. listopadem, Orli znovu vítězí a ovládli již pět utkání za sebou.

Produktivitě týmu i celé skupiny vévodí Tomáš Svoboda, jenž bodoval v jednadvaceti zápasech v řadě, a se svými čísly (22 + 19) je rovněž nejlepší střelec soutěže. Těsně za ním se nachází dvojice pronásledovatelů Martin Šťovíček (21 + 16) a Jan Hruška (11 + 26), který je nejlepším nahrávačem východní části ligy.

Orli se s Havlíčkobrodskými utkali v letošním ročníku již dvakrát a pokaždé to byla jasná záležitost. Na konci září si s týmem z Vysočiny poradili v poměru 8:3, odveta pak také skončila drtivým vítězstvím Znojma – tentokrát 9:0. V obou zápasech se mezi tři tyče postavil znojemský gólman Dominik Groh, který je po odchodu Matěje Žajdlíka na měsíční hostování do Vsetína týmovou jedničkou. Záda mu tak momentálně kryje Lukáš Velička.

Partnerem utkání je společnost xtuning.cz, která se postará o ceny do přestávkových soutěží, letáky pro návštěvníky a spoty na kostku nad ledem.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Michal Maršálek
Čároví rozhodčí:Jiří Roupec, Dominik Viskot

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Groh – Kloz, Tejnor (A), Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – Špaček, Köver, Šťovíček, O. Svoboda, Sklenář, Hruška (A), Adámek, Nižnikov, Pigl, Beránek, T. Svoboda (C), Čermák.
BK Havlíčkův Brod:Wolf – Čermák, Krejčí, Vašíček (A), Kliment, Kerber, Benák – Tecl, Kuchta (C), Holenda – Valášek, Voříšek (A), Dušek – Kopic, Křehlík, Petržilka – Grauer, Vacík, Eklund.
NEWSLETTER