2/3
49'
38'

Dva góly Adámka přihrály vítězství Znojmu

Po bezbrankové první třetině se jako první střelecky probudili znojemští hokejisté, kteří v 21. minutě otevřeli účet duelu. Od té doby už své vedení nepustili, a přestože soupeř z Valašského Meziříčí hodně kousal, zůstaly tři body doma. O dvě branky Orlů se postaral útočník Lukáš Adámek.

Na začátku první třetiny první útok Orlů dostal soupeře pod tlak, který nedokázali využít ve svůj prospěch. Další příležitosti přišly při početních výhodách. Ani ty ale změnu skóre nepřinesly. Žádné další šance si hráči nedokázali vytvořit, a tak první dějství skončilo bez gólů.

Na začátku druhé třetiny se Orli dostali do vedení po střele Lukáše Adámka od modré čáry. Hosté zanedlouho byli blízko vyrovnání, když Dominiku Grohovi propadla střela od modré, ale za brankovou čáru se nedostala. Poté přišlo další vyloučení na straně domácích, které ve většině času strávili v útočném pásmu. Po úspěšném oslabení přišla na řadu přesilová hra, ve které se Orli nedokázali gólově prosadit. V druhé polovině třetiny se situace opakovala. Oslabení ani přesilová hra góly nepřinesly. Avšak krátce po konci početní převahy se Znojemští dostali do dvougólového vedení, o které se zasloužil Marek Špaček, jenž dorazil kotouč mezi betony brankáře. Na tento stav hosté reagovali velmi rychle a David Kozubík, který zůstal osamocený před Grohem, snížil stav na 1:2.

Po skončení druhé třetiny dostal trest Kirill Nižnikov, a tak Orli třetí třetinu začali oslabením. V něm se stav utkání nezměnil. Po jeho skončení se však hned Nižnikov dostal do přečíslení s Dominikem Sklenářem, který trefil pouze tyč. Stále více ze hry měli domácí a svůj tlak dokázali proměnit v gólovou radost. Svojí druhou trefou v utkání Lukáš Adámek změnil stav utkání na 3:1. Další šanci dostat se zpět do zápasu dostali Bobři po vyloučení Marka Špačka, ale opět se jim nepodařilo početní převahu využít. Do další gólové šance se dostal Adámek, který mohl pečetit svůj hattrick, ale Ševců jeho střelu udržel ve výstroji. Ke konci utkání dostala opět obě mužstva příležitost přesilových her, kterých ani jeden celek nevyužil, a tak utkání skočilo 3:1.

Jiří Beroun (Znojmo):

Pořád je to od nás utrápená hra. Nemáme souboje, nefungují nám krátké přihrávky a když si řekneme, co budeme hrát, tak to nehrajeme. Musíme se vrátit k té hře, která víme, že fungovala. Nastavit hlavy, hrát důrazně, mít dobrý pohyb, a to nám teď všechno chybí. V posledních zápasech nám chybí dost hráčů, ale i přesto by měl mít tým sílu. Trénujeme každý den, a není to, že bychom to tam odklouzali. Ta sezóna má nějaký vývoj a teď jsme ve fázi, kdy se nám moc nedaří. Sešli se nám nemoci a zranění ve stejnou dobu a až se kluci vrátí, ta hra bude vypadat zase jinak. Týmům proti nám se hraje mnohem lépe, protože vědí, že nemají co ztratit.

Lukáš Plšek (Valašské Meziříčí):

Dneska jsme po dlouhé době odehráli dobré utkání. Jediné, co nevyšlo, je výsledek. Ukázali jsme, že umíme hrát dobrý hokej a o TOP 8 se popereme. Musíme pokračovat ve stejné hře jako dneska a nemám strach, že se tam nedostaneme. Věděli jsme, jaké mělo Znojmo poslední zápasy, že nemají své nejlepší hráče a kdy jindy je porazit, když ne dneska. Věřili jsme, že je můžeme nachytat, ale bohužel to nevyšlo. Možná nám chybělo i trošku štěstí. Cením si toho, že do poslední minuty jsme hráli o body a doufám, že na dnešní zápas dokážeme navázat.