Orli Znojmo Orli Znojmo
24. kolo
2. liga - st 14. 12. 2022
Znojmo
6:2
1:0, 2:2, 3:0
Havl. Brod
11'
24'
39'
41'
45'
46'
25'
28'

I přes vlažný začátek nastříleli Orli svému soupeři šest branek

První část nebyla gólové příliš atraktivní, prosadili se v ní jen Orli a to v jednom případě. Ve druhé třetině náskok zvýšili, ovšem Havlíčkův Brod dokázal manko smazat. Následně však pálili do černého už jen znojemští hokejisté, kteří překonali hostujícího gólmana ještě čtyřikrát a mohli se radovat z vysokého vítězství.

Ráz utkání dala vyrovnaná první třetina. Znojmo se do tempa dostávalo pomaleji a gólově se prosadilo až v 11. minutě zápasu, kdy Marešovo nahození šikovně tečoval před brankářem Mičánem Patrik Čermák a dal Orlům vedení. Následnou přesilovku už domácí nevyužili, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhá část začala další přesilovkou Znojma a tentokrát již početní výhoda našla využití. Rychlou kombinaci po osvědčené ose Svoboda - Hruška zakončoval Jakub Köver - 2:0. Jenže kdo čekal jasný průběh zbytku duelu, musel být překvapen. O necelou minutu později totiž smazal nulu na kontě hostů Luboš Voříšek a v 28. minutě po sérii vyloučení při hře čtyři na čtyři vyrovnal rychlou akcí po buly David Vala.

Rychlé vyrovnání dalo hostům křídla, naopak domácí se na ledě hledali. Pomohla jim až přesilovka na konci druhé třetiny a stejná souhra jako u druhého gólu zakončená Jakubem Köverem.

Třetí třetina pak začala v rychlém tempu a brzy přinesla rozuzlení bodové zápletky. Už po 47 vteřinách zvýšil vedení Orlů Dominik Sklenář, Beránek následně o dvě minuty později trefil tyč a definitivní ránu nadějím hostů zasadil v 45. minutě Marek Špaček po přesném Šťovíčkově pasu. Hosté si vzali oddechový čas, jenže okamžitě po něm Patrik Čermák druhou přesnou tečí v zápase usměrnil do sítě Tejnorovo nahození. Tři góly za pět a půl minuty definitivně rozhodly o výsledku, který už nezměnila ani neuznaná branka Orlů sedm minut před koncem.


Autor: Silvie Schmidová

Soupeři už lépe znají naši hru, cítí Jakub Köver

Jako jeden z mála útočníků má se Znojmem zkušenosti i z rakouské ICE Hockey ligy. Nyní si pochvaluje působení v českých vodách i zkušenosti v týmu. Cíl je pro všechny jasný, prozatím vyhrát co nejvíce zápasů.

Středeční zápas proti Havlíčkovu Brodu byl dlouho vyrovnaný, jaký byl z vašeho pohledu?

Havlíčkův Brod měl nějaké posily. I přesto je to celkem kvalitní soupeř. My si musíme zvykat hrát takové zápasy a ukázat, že jsme kvalitativně lepší tým.

K výsledku jste přispěl dvěma góly, co chybělo k hattricku?

Možná trošku štěstí (smích). Jsem rád i za ty dva góly, trefil jsem se po trošku delší době, takže za mě super.

Hrajete oslabení i přesilovky, jak vám to vyhovuje?

Podle mě to vyhovuje každému hráči, když může být celý zápas v tempu a hrát i početní převahy nebo oslabení. Každý se určitě cítí lépe, když je na ledě co nejvíce.

Jste jeden z mladších členů týmu, ti zkušenější vám chtějí předat své rady a postřehy, jak se to zatím daří?

Jsem rád, že tady máme hráče jako třeba Tomáš Svoboda a Honza Hruška. V zápase to šlo vidět. Ty góly nebyly nějak připravené, zahráli jsme to celé z improvizace a vyšlo to skvěle. Mají mi stále co ukázat a můžu se od nich hodně naučit.

Jako jeden z mála hráčů můžete srovnat 2. českou ligu s rakouskou ICE Hockey ligou… Jaké v tom vidíte rozdíly?

Kvalitou to je určitě něco úplně jiného. Tam bylo hodně zahraničních hráčů, kteří měli svoji kvalitu. Tady některé týmy jsou na tom hůře, některé lépe. Teď už s některými hrajeme druhé, třetí kolo a už se na nás více připravují. Vidí jak hrajeme, ví na co si dát pozor a dokáží se na nás lépe připravit, což jde i hodně cítit. My musíme pokračovat v tom, co umíme a co nám vychází.

Blíží se poměrně dlouhá vánoční přestávka…Vyhlížíte už play-off?

My jdeme hlavně od zápasu k zápasu. Máme nějaké cíle, kterých chceme jako tým dosáhnout. Chceme vyhrát každý zápas. Je to pro nás důležité hlavně pro psychickou pohodu do play-off a dál se zatím nedíváme. Když budeme hrát pořád výborně, tak můžeme být úspěšní i v play-off.


Autor: Simona Růžičková

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Lukáš Adámek 0 0 0 0 0
Petr Beránek 0 0 0 0 0
Patrik Čermák 2 0 2 0 0
Jan Hruška 0 2 2 0 0
Jakub Jenáček 0 0 0 0 0
Vojtěch Kloz 0 1 1 0 2
Jakub Köver 2 0 2 0 0
Erik Mareš 0 1 1 0 0
Kirill Nižnikov 0 0 0 0 0
Tomáš Pigl 0 0 0 0 2
Jiří Remta 0 0 0 0 0
Dominik Sklenář 1 0 1 0 0
David Stránský 0 0 0 0 0
Ondřej Svoboda 0 1 1 0 0
Tomáš Svoboda 0 2 2 0 0
Marek Špaček 1 1 2 0 0
Martin Šťovíček 0 2 2 0 2
Dominik Tejnor 0 2 2 0 0
Lukáš Zukal 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Dominik Groh 60 18 2 16 88,89 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Beroun (Znojmo): Na začátku jsme přetahovali střídání a nemělo to takovou rychlost. Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná a to nám moc nesedí. My potřebujeme, aby ta hra měla spád, ať můžeme útočit v pěti hráčích a nepustit soupeře do útoku. Ve třetí třetině jsme rozjezdili nohy a už jsme soupeře přehrávali. Byly tam krásné akce, i ty co neskončily gólem. Myslím si, že to byla zatím naše nejlepší třetí třetina v sezóně. Matěj Žajdlík bude v sobotu chytat a potom uvidíme, zda o něj nebo i ostatní hráče bude zájem přes vánoční přestávku.

Radek Haman (Havlíčkův Brod): Musím náš tým pochválit. Kluci musí po práci dvakrát týdně předvést kvalitní výkon. Na začátku třetí třetiny jsme z přemíry snahy a pocitu rychle vyrovnat inkasovali čtvrtý gól a pak nám tam napadaly ještě dva. Až potom se nám podařilo vrátit se k naší hře. Myslím, že ostudu jsme tady ale neudělali. Znojmo prostě ukázalo svoji extra třídu a já chci moc poděkovat za přivítání, které vždy potěší a rád se sem budu vždy vracet.

Fotogalerie

Související články