10'
43'
58'

Orli ve vánočním zápase nestačili na Innsbruck

Znojmo nezačalo v dohrávce s Innsbruckem dobře a v polovině zápasu prohrávalo již 0:4. Prvního gólu se Orli dočkali až v devětatřicáté minutě, ale to už bylo pozdě. Hosté si výhru pohlídali.

Znojemští v úvodních minutách převzali iniciativu a prověřili Swetteho pozornost několika střeleckými pokusy, k vážnějšímu ohrožení brány ale přeci jen chybělo v zakončení více důraznosti. To na druhé straně kluziště stačilo k otevření skóre málo. Zachary Magwood obdržel po přechodu útočného pásma kotouč, sjel si s ním k vrcholu kruhu a skrytou ránou k tyči překonal Groha. Překvapivé vedení pro Žraloky mělo brzy své druhé pokračování. Na trestnou lavici usedl Immo a Innsbrucku stačilo pár vteřin k tomu, aby po vyhraném buly přidal další přesný zásah Joel Messner. Po druhé inkasované brance opustil prostor mezi třemi tyčemi Dominik Groh, jehož nahradil Pavel Kantor.

Orli se snažili obrátit hru před Swetteho, zakončení Lucianiho se otřelo o rameno innsbruckého gólmana, pěknou kombinaci zakončoval z mezikruží do připravené Swetteho lapačky Tomáš Svoboda, při slibném zámku druhé formace domácích dokonce zazvonila tyč, ale rakouská svatyně zůstala nedobytnou. Ani Žraloci nechtěli zůstat nic pozadu a Kantor svůj tým podržel zákrokem betonem proti střele Dostieho z ostrého úhlu. Přesto se před sirénou stav na časomíře ještě jednou změnil. Nahození od zadního mantinelu doklepl z chumlu těl před Kantorem do sítě Daniel Leavens.

Jihomoravané vlétli do prostřední části velmi aktivně a zaměstnali Swetteho, po necelých dvou minutách byl jejich nápor přibržděn oslabením. To sice zvládli bez větších obtíží, ale zpět do tlaku se dostávali těžko. Hra se začala poměrně rychle přelévat ze strany na stranu. Střelci obou týmů se snažili, zvláště u těch domácích však převládala velká nejistota v zakončení, Köver či Luciani by jistě měli co vyprávět. Orlům začalo být ještě o gól hůře po dalším oslabení, které tentokrát zvládli hosté perfektně a po tečované střele od modré čáry přidal již čtvrtý přesný zásah Daniel Leavens.

Závěr třetiny se nesl v duchu hodně nepřesných přihrávek, které velmi srážely znojemské šance na snížení. Fanoušci si přáli gól, který několikrát v utkání doslova visel ve vzduchu, ale na řadu měl přijít až v čase 38:27, kdy Tejnor obdržel puk na modré čáře, sjel si blíže k bráně a jeho ránu ještě přesně tečoval Tor Immo za záda maskovaného muže Žraloků. Trefa naděje tedy byla na světě.

Orli měli po návratu z kabin bleskový nástup, ale po teči Matuše našel puk ve své výstroji Swette. Zato Innsbruck znovu potvrdil vysokou efektivitu střelby v tomto utkání a Zachary Magwood překonal znojemskou obranu popáté. Pozornost soupeře po pátém gólu přeci jen opadla, Znojemští toho dokázali využít a na 2:5 snížil od modré čáry Radek Prokeš. Domácí dál ostřelovali rakouskou klec ze všech možných pozic, i když často hodně nepřesně. Minuty ale velmi rychle utíkaly a nevypadalo to, že by mělo přijít větší zdramatizování konce duelu. Žraloci si obětavě hlídali své vedení, navíc dvě minuty před koncem přidal Timothy McGauley pojistku do prázdné znojemské klece.

Glen Hanlon (Znojmo): Po první třetině jsme doma prohrávali 0:3, to se nemůže stávat. Potom byla jakákoliv cesta zpět do zápasu velmi obtížná. Sice jsme si na začátku zápasu vytvořili nějaké střelecké příležitosti, ale nikdo nechodil před branku, jejich brankář vše viděl, usnadnili jsme mu to. Mluvili jsme o tom v kabině, od druhé části se to trochu zlepšilo, měli jsme tam nějaké teče, střely přes clonu, věci, které potřebujeme. Poučíme se z toho. Za tři dny je další zápas a musíme být lepší.

Mitch O'Keefe (Innsbruck): Makali jsme naplno celých šedesát minut. Věděli jsme, že Znojmo je asi nejnebezpečnější tým v lize směrem do ofenzivy, proto jsme chtěli hrát hlavně ze zabezpečené obrany a zavírat volné prostory ve vlastním pásmu. To se nám dařilo a navíc jsme byli produktivní v útoku. Vyšel nám začátek, což se v posledních zápasech nestávalo. Se Znojmem je to vždy rychlý hokej, ale nemyslím si, že by to byl náš oblíbený soupeř, i když jsme proti nim vyhráli už potřetí. Je to vyrovnaná liga.