Osladí si Orli vánoční čas výhrou nad Innsbruckem?

Naši soupeři
ST 22. 12. 2021
Den před Štědrým večerem se znojemští hokejisté opět rozjedou mezi ligové mantinely, aby navázali na předchozí tři vítězství v řadě. Sváteční čas svým fanouškům zpestří duelem s innsbruckými Žraloky. Utkání startuje ve čtvrtek netradičně již v 16:00.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Innsbrucku prozatím patří šestá příčka ligové tabulky, ale tým si v posledních dnech nemůže zrovna radostí pohvizdovat. Ze tří posledních zápasů vydoloval pouhý jeden bod za prohru po samostatných nájezdech, poté přišly další dvě domácí porážky, nejdříve od Grazu a v úterý také od Dornbirnu.

Pokud si podíváme na klubové statistiky, tak v těch dominuje kanadský útočník Tim McGauley (10 + 17), za ním se s malým odstupem pohybují Mike Huntebrinker (4 + 20) a Daniel Leavens (5 + 17). Mezi obránci se velmi solidně drží s dvaceti body za osm gólů a dvanáct asistencí Joel Messner (stejný počet bodů nasbíral mezi beky i znojemský zadák Ryan Culkin).

Znojemští hokejisté se na konci kalendářního roku dostávají do formy. Mají v zádech tři vyhraná utkání, tedy zatím nejdelší vítěznou sérii v tomto ligovém ročníku. Postupně si pochutnali na Linzi (4:1), ve dvou venkovních zápasech minulého týdne si smlsli i na Dornbirnu (6:1) a v premiérovém měření sil také na italském Pustertalu (4:2). Do kasičky si tak přidali devět bodů a momentálně se uhnízdili na desátém místě tabulky.

Orli se s Innsbruckem utkali v letošním ročníku již dvakrát a v obou případech byli úspěšnější Žraloci. Na konci října zvítězili na domácím ledě po těsném skóre 2:1, na začátku prosince se oba rivalové opět střetli v Tyrolsku, kde tentokrát Rakušané brali tři body po výmluvném skóre 6:3.

Zajímavosti

  • Utkání je dohrávkou 21. kola, které bylo na programu v pátek 26. listopadu. Pro rozsáhlou marodků soupeře se ale zápas nemohl uskutečnit.
  • V obou předchozích vzájemných duelech se střelecky prosadili hned dva hráči – Adam Sedlák a za innsbrucký tým Daniel Leavens.
  • Gólmanské jedničky týmů mají velmi podobné statistiky, Pavel Kantor s úspěšností zásahů 90,8% je těsně před svým americkým kolegou Tomem McCollumem (90,2%).

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Alexander Hlavaty, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:Oto Durmis, Daniel Konc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Younan, Stránský, Tejnor, Bartko – Svoboda, Brittain, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Gorčík, Prokeš, Matuš – Köver, Kvasnica, Oščádal.
HC TIWAG Innsbruck – Die Haie:McCollum – Bourque, Messner, Lattner, Betker, Jakubitzka, Bořuta, Lupinski – Dostie, Huntebrinker, Feldner – Bär, McGauley, Leavens – Paulweber, Magwood, Ulmer – Muigg, Winkler, Mader.
NEWSLETTER