Nejproduktivnější a nejzkušenější! Obránci Stránský a Tejnor i nadále Orly

Aktuální zprávy
PO 5. 6. 2023
Znojemský kádr se nadále rozrůstá a obrana Orlů už dostává pro CHANCE ligu jasnější obrysy. Chybět v defenzívě Znojma nebudou nejproduktivnější obránce ani ten patřící mezi nejzkušenější. Oba spojuje zkušenost z mezinárodní ICEHL, kterou si na jihu Moravy vyzkoušeli a za Orly tak naskočí do třetí soutěže.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Sedmadvacetiletý odchovanec Trenčína David Stránský zahájí ve Znojmě již čtvrtou sezónu. U Orlů se objevil již v covidem ukončeném ročníku 2020/21, který dokončil v Topoľčanech. Pro následující rok se ale vrátil na Moravu a zahrál si tak i v mezinárodní ICEHL. Věrný zůstal znojemskému hokeji i po definitivním návratu do tuzemských soutěží a v mistrovské sezóně byl nejproduktivnější obráncem v základní části i play-off. V 53 utkáních posbíral šest branek a čtyřicet asistencí.

Hráč patřící mistrovskému Třinci slavil s tamními juniory v roce 2016 jako kapitán titul a následně patřil do organizace Ocelářů další čtyři ročníky, kdy nastupoval především za Rysy z Frýdku-Místku. Krátkodobě se objevil i v druholigovém Novém Jičíně a Orlové.

Logo

V CHANCE lize má za sebou tedy 125 zápasů, v nichž si připsal jednu branku a osm asistencí. U Orlů se ale může těšit na mnohem více prostoru, a to i ve speciálních formacích. „David bude základním kamenem obrany a bude to hlavně o něm, co všechno ukáže. Byl tu už v EBELce, která má dneska už mnohem vyšší úroveň než CHANCE liga, což ukázalo i mistrovství světa, kde Slovinsko, nebo chceme-li Lublaň, sehráli vyrovnané zápasy. Rozhodně patří k tomu nejzkušenějšímu, co tu budeme mít, počítáme s ním do přesilovek i oslabení. Chceme na něj určitě hodně spoléhat,“ poznamenal hlavní trenér Jiří Beroun.

O dva roky starší Dominik Tejnor již patří mezi stabilní opory znojemské obrany a měl by být jejím lídrem. Ve Znojmě odehrál tři ročníky v mezinárodní ICEHL. Po druholigové anabázi, kde plnil i pozici asistenta kapitána a byl také s dvaaosmdesáti trestnými minutami zlým mužem Orlů, si vyzkouší na jihu Moravy také CHANCE ligu.

S ní má kladenský odchovanec bohaté zkušenosti. 175 zápasů rozdělil do sedmi sezón. Nejvíce je spojen s Kadaní, která byla farmou extraligového Chomutova. I za Piráty v extralize nastoupil k 31 duelům. S juniory slavil v roce 2014 extraligový titul. Poslední zkušenost s první ligou má ale z Třebíče, kde dohrával sezónu po ukončení druhé ligy v době covidu.

Logo

Ve druhé nejvyšší soutěži má prozatím na kontě devět tref a dvacet asistencí. „U Dominika máme velká očekávání. Počítáme, že bude největším lídrem defenzívy. Je to skvělý bruslař, podporuje útok a zároveň je i směrem dozadu spolehlivý. Další základní kámen naší obrany v první lize,“ dodal kouč Beroun.

Statistiky Davida Stránského

Statistiky Dominika Tejnora

NEWSLETTER