36'
2/3
43'

Úvod čtvrtfinálové série Orlům zhořkl, ve Vídni inkasovali sedmkrát

Znojemští hráči nezachytili vstup do utkání, již po úvodní třetině museli zápolit s čtyřgólovým náskokem Vídně. Odpověď z holí Orlů ale nepřicházela, naopak domácí v poklidném tempu navyšovali svůj náskok. Hned tři rakouské trefy přišly v přesilové hře.

Znojemští hokejisté se na ledě Vídně ještě ani nestačili pořádně rozkoukat a v šesté minutě již prohrávali 0:2. Skóre večera otevřel Taylor Vause, jenž z dorážky překonal Halásze. Na útočníka ve službách rakouského celku brzy navázal Christopher DeSousa, tomu nechali Orli dostatek prostoru před svou bránou, do níž pak DeSousa pohodlně zasunul kotouč. Jihomoravané se ale po dvou inkasovaných gólech nepoložili, naopak napnuli všechny své síly do útoku a nastěhovali se před brankáře Lamoureuxe. Veškerou snahu však narušilo několik trestů, za něž domácí hráči hned dvakrát nemilosrdně trestali. Nejdříve využil početní výhodu po kombinaci na jeden dotek Christopher DeSousa, další přesilovku proměnil v poslední minutě třetiny Peter Schneider.

Do druhé části nastoupili Orli se střídajícím Lassilou v bráně, ale rozjetou vídeňskou střelnici se zastavit nepodařilo. Finský gólman inkasoval již po necelých třech minutách z hole Christophera DeSousy, jenž tak završil svůj hattrick. Vývoj utkání hrál Vídni do karet, mužstvo se nikam příliš nehnalo a těžilo ze zaváhání Znojemských. Ti měli naopak velké problémy probít se do výraznějších střeleckých šancí. A tak se v čase 35:30 opět měnil stav na straně domácího celku. Patrick Peter v rychlém brejku ze závěru přesilovky propálil Lassilu k levé tyči. Konec třetiny opět rozdrobila vyloučení, k další změně už nedošlo.

Ani poslední dvacetiminutovka nepřinesla žádnou výraznější změnu. Znojmo se snažilo pracovat v útoku, ale výborná defenzíva domácích nepolevovala. Navíc Vídeňští dokázali zahrozit i směrem dopředu, po jedné z takových akcí se mohli radovat ze sedmé trefy zásluhou Sondé Oldena. Orli měli obrovskou šanci záhy snížit po střele McPhersona z mezikruží, ale pozorný Lamoureux se rozhodl neinkasovat ani tentokrát. Závěr utkání už nepřinesl příliš pohledné podívané, poslední minuty se jen dohrávaly. Vídeň se tedy na úvod čtvrtfinálové série ujala vedení 1:0.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Na co jsme sáhli, to jsme dnes pokazili. Od prvních střídání jsme dělali věci, které normálně neděláme. Zblbli jsme, zpanikařili. To se nesmí stávat. V play-off je jedno, jestli to skočí 0:1 nebo 0:7. Vždycky z toho je jen jeden bod. Musíme se rychle uklidnit a hrát to svoje. Každý do toho musí dát více srdce, hráči musí být obětavější.