Play-off začíná! Orli míří do Vídně

Naši soupeři
ÚT 12. 3. 2019
V prvním z vyřazovacích bojů Orli zamíří do Vídně. Proti té stáli ve čtvrtfinále i v sezóně 2012/13. Letošní první duel play-off je na programu ve středu od 19:15.

Po základní části skončila Vídeň na druhém místě se shodným počtem bodů jako první Graz. V nadstavbě pak Rakušané nezaváhali a po jejím konci se umístili na prvním místě, díky čemuž měli právo první volby ve výběru soupeře pro play-off. Zvolili si Znojmo. To skončilo na druhém místě kvalifikační skupiny.

Vídeň se nachází ve skvělé formě. Vyhrála jedenáct posledních duelů. Naopak Znojmo v posledních dvou zápasech nebodovalo. Andreas Nödl (kapitán Rakušanů) varuje především před znojemskou ofenzivou. Věří však, že pokud Rakušané zůstanou zodpovědní v obraně a vyvarují se zbytečným trestům, budou lepším týmem.

„Musíme hrát jako tým a zlepšit naši přesilovou hru. To je klíč k úspěchu v play-off. “

Miroslav Fryčer (hlavní trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

  • Vídeň i Znojmo jsou ofenzivně silné týmy. Rakušané si zatím připsali nejvíce gólů – 209. Češi jsou s 201 trefami v tabulce vstřelených gólů na čtvrtém místě.
  • V nadstavbové tabulce produktivity se na prvních osmi místech umístili hráči Znojma a Vídně.
  • Nicolas Hlava byl nejproduktivnějším hráčem v nadstavbě. V osmi zápasech si připsal 15 bodů za 6 gólů a 9 asistencí. Hned za ním skončil Riley Holzapfel se 14 body za 5 gólů a 9 asistencí.
  • Češi vyhráli tři z posledních pěti derby ve Vídni.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#3 Ladislav Smetana, #40 Christoph Sternat
Čároví rozhodčí:#91 Atila Nagy, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

spusu Vienna Capitals:Starkbaum - Wall, Clark, Fischer, Dorion, Peter, Lakos, Birnbaum - DeSousa, Vause, Romig - Nödl, Nissner, Schneider - Bauer, Wukovits, Tessier - Schlögl, Kittinger.
ORLI ZNOJMO:Lassila – Vainonen, Tejnor, Sedlák, Kruckovyč, Lattner, Stehlík – McPherson, Stretch, Hlava – Němec, Matuš, Mrázek – Oščádal, Novák, Špaček.
NEWSLETTER