22'
42'
59'

Valašské Meziříčí bylo nad síly Orlů

Když Bobři vstřelili úvodní gól utkání, Znojmo na něj ještě dokázalo zareagovat. Srovnaný stav však zůstal jen po první třetině, v dalším průběhu duelu totiž už úřadovali jen hosté, kterým konečnou výhru zpečetil ex-orel Lukáš Adámek. Možnost nápravy budou Znojemští mít již v pondělí na ledě Velkého Meziříčí.

Po zranění se do sestavy vrátil kapitán Aleš Sova a po dvouzápasové odmlce také Patrik Urban, který si odpykával trest. Z důvodu nemoci do utkání nenastoupil Marek Brada. První nebezpečnější akcí zápasu byla svižná střela Masaře po rychlé kombinaci ve střední pásmu, avšak skončila vedle. Následně bekhendem zahrozil loni ještě znojemský Adámek. První přesilovku dostali k dispozici domácí, z první střílel Karafiát, jinak se domácí do ničeho nebezpečnějšího nedostali. Zemanovu střelu tečoval Beránek. Přečíslení hostí pak narušil dobrým obranným zákrokem Kubíček. Do první slibné příležitosti se dostal Špaček, ale kotouč netrefil ideálně. V dalších minutách měli puk na hokejkách převážně Jihomoravané, ale k větší šanci se jim nedařilo dopracovat. Po velké chybě Hodináře při rozehrávce se v sedmnácté minutě do vedení dostali Bobři zásluhou zkušeného Jiřího Goiše, který se značnou dávkou štěstí dostal kotouč za záda Maláče. V čase 19:19 však Orli rychle srovnali, když se nenápadnou střelou prosadil Petr Beránek.

Před začátkem druhé třetiny došlo na straně Znojma ke změně brankářů, Maláč přepustil místo Tobiáši Synkovi. Vedení si vrátili však Bobři ve dvaadvacáté minutě zásluhou Šimona Kuchaříka, který využil přihrávku zpoza branky. Aktivnějším týmem poté byli Bobři, kteří drželi znojemské v pásmu. Orli se do útoku dostali později, když nepříjemně střílel Beránek, ale Pavlíček jistě zakročil. Znojemští se sice snažili o usazení v útočném pásmu, ale nedařilo se. Naopak branku vstřelili Bobři a se znojemskými to vypadalo dost špatně. Branka však pro vysokou hůl, i přes protesty hostujícího kapitána Goiše, nebyla uznána. Druhou početní výhodu v dnešním zápase dostali Znojemští. I když se povětšinou drželi v pásmu, k nebezpečnější šanci se nedostali. Až po jejím skončení trefil Urban tyč a stav tedy zůstal beze změny. Po faulu Cakla dostali k dispozici první přesilovku také hosté. Bobři sice nebezpečně kombinovali, ale Znojemští se dokázali ubránit. Do kabiny tedy odcházeli s jednobrankovou ztrátou.

I do třetí třetiny vstoupili Bobři brankou. Ve čtyřicáté druhé minutě nahození Matěje Svitáka zastavila až síť Synkovy brány. Následně dostali k dispozici Orli přesilovou hru, v níž se sice snažili snížit, jenže střely skončily v náruči Pavlíčka nebo zblokované. Orli zkoušeli střelbu ze všech pozic, ale střely byly povětšinou zblokovány. Možnost početní výhody dostali také Bobři, ale k ničemu nebezpečnějšímu se nedostali. Až následně vystihl přihrávky znojemských v útočném pásmu ex-orel Adámek, který jel sám na Synka, ale ten jeho blafák vychytal. Znojemským se nedařilo dostat do větších šancí. Snížit se jim nepodařilo ani při hře bez brankáře, čehož naopak využili hosté k definitivní pojistce, kterou jim zajistil Lukáš Adámek. Valaši si tak z jihu Moravy odváží cenné tři body za vítězství poměrem 1:4.

Milan Procházka (Znojmo): Chybělo nám dneska více štěstí. Nemyslím si, že jsme hráli špatně, ale soupeř na nás byl dobře připravený. Hráli na tři lajny, takže se udržovali v tempu a čekali na naše chyby, které pak dokázali potrestat. Chtěl bych soupeři k vítězství pogratulovat, protože od začátku zápasu si za ním šli a nám tam dneska něco chybělo. Takový hokej někdy je. Musíme to hodit za hlavu a připravit se na pondělí. Filipovi Maláčovi se udělalo nevolno, tak ho v bráně vystřídal Tobiáš Synek.

Lubomír Štach (asistent trenéra Valašské Meziříčí): Přijeli jsme do Znojma s pokorou. Chyběli nám někteří hráči. V první třetině byl respekt znát, že hrajeme proti týmu, který je alespoň papírově někde jinde než my. Postupně se zápas vyrovnával a na začátku druhé třetiny se kluci chytli. Hrálo se hodně nahoru dolů. Po první třetině jsme změnili herní systém a bránili jsme více střední pásmo. Myslím si, že druhou a třetí třetinu jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem a výborně nám zachytal brankář. Před zápasem bychom brali jakýkoliv bod a o to více jsme rádi za všechny tři.