34'
37'
50'

Orlům duel s vedoucím celkem tabulky nevyšel

Poruba nedala Orlům téměř žádnou šanci k úspěchu a až na pár minut v první třetině kontrolovala hru. Za domácí se trefili Anton Karlsson a Lukáš Adámek, tyto branky však vysoké prohře nezabránily.

Začátek utkání byl aktivní z obou stran, ale bez žádné větší šance. První možnost ke skórování vzešla z hole Jiřího Remty, který vystřelil od modré a způsobil závar před Bláhou. Následovala přesilová hra Znojma, ve které měl největší šanci Dominik Tejnor, ale jeho střela od modré čáry také v síti neskončila. Do velké šance se dostal Frenks Razgalz, ale zakončil přímo do náruče Groha. Během třiceti vteřin se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Anton Karlsson se přes obranu Poruby dostal až před gólmana, kde ho přesnou přihrávkou zpoza brány našel Tomáš Svoboda a bez váhání zavěsil pod horní tyč. Po pár minutách přerušované hry se o slovo přihlásili hosté. Lukáš Doudera se ocitl sám před Grohem, ale přihrávku nedokázal zpracovat a akce skončila bez zakončení. Následně Poruba dostala výhodu přesilové hry po vyloučení Jakuba Jenáčka. Po uplynutí poloviny přesilové hry ji hosté dokázali proměnit ve svůj prospěch. Střelu Frenkse Razgalse tečoval jeden ze znojemských obránců a Groh už nestačil reagovat. V závěru první třetiny hosté dokázali otočit stav zápasu po úspěšné střele od modré z hole Tomáše Gřeše.

Na začátku druhé třetiny se znojemští hokejisté vydali do přečíslení tři na dva. Zakončení akce na sebe vzal Martin Šťovíček, avšak jeho pokus mezi betony byl neúspěšný. Další pokus měl na hokejce Jiří Remta, ale Bláha jeho střelu v poslední chvíli dokázal zlikvidovat. Následně Orli dostali druhou možnost přesilové hry. Jedinou střelu v početní výhodě vyslal na bránu Erik Mareš, se kterou Bláha neměl problémy. Pasáž bez větších šancí na obou stranách ukončil v polovině třetiny Marek Tvrdoň, který využil přečíslení dva na jednoho. Následně se do přečíslení dostalo i Znojmo, ale šance skončila po nepřesné přihrávce. Soupeř měl dnes štěstí na hokejkách, které se projevilo ve druhé třetině a do brány padlo všechno na co sáhl. Druhý gól v utkání vstřelil opět Marek Tvrdoň, který využil své pozice před bránou a Grohovi nedal šanci. Během jedné minuty vstřelil další gól i bývalý útočník Orlů Petr Mrázek a poslal z brány Dominika Groha. Vstup do rozběhnutého utkání Roman Durný neměl jednoduchý. Hned po nástupu do brankoviště ho čekala přesilová hra Poruby. První gólový pokus pomohla Durnému zachránit tyčka, ale další pokus, který vyslal bez přípravy Petr Mrázek za jeho zády už skončil. Poruba tak využila i svoji druhou přesilovou hru a po druhé třetině stav utkání byl již 1:6.

Do třetí třetiny Orli vlétli statečně. Na začátku třetiny po vyhraném buly nad střelou dlouho nepřemýšlel Lukáš Adámek. Střelou nad rameno Bláhy snížil nepříznivý stav na 2:6. Do další šance se hnal Tomáš Svoboda, ale přihrávkou naslepo nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Po aktivním začátku a snahou alespoň snížit nepříznivý stav utkání přišla další studená sprcha v podobě třetí početní výhody hostů. Vojtěch Střondala nahodil puk na bránu, kde vyražený kotouč za Durného záda uklidil Tomáš Šoustal a navýšil stav utkání na 2:7. Poruba tak využila všechny tři své přesilové hry a ze Znojma si odváží sto procentní úspěšnost i tři body do tabulky.

Václav Baďouček (Znojmo): Hra z naší strany byla dobrá jen sedmnáct minut první třetiny, kde tým plnil, co jsme si řekli. Díky tomu jsme vedli 1:0. Následovala chyba ve středním pásmu, přesilovka a to rozhodlo zápas. Druhá třetina byla krutá. Z osmi střel jsme čtyřikrát inkasovali. Trochu se ctí byla odehrána třetí třetina, kde jsme se už spíš připravovali na další zápasy. My se musíme hlavně vyvarovat zbytečných a hrubých chyb. Dnes Poruba, příští utkání Vsetín. Velmi zkušené mančafty, které to umějí využít.

Před třetí třetinou jsem v kabině řekl, že každý hraje za své jméno na zádech, za tým se znakem klubu a měli by na ledě nechat to nejlepší, co umí. Aby si pak mohli říct, že jsou se svým výkonem spokojení. Bohužel nejsem přesvědčen o tom, že všichni odvádí maximum toho, co by měli a mohli.

Jiří Režnar (Poruba): První třetina nebyla z naší strany dobrá. Museli jsme se trochu rozjezdit, Znojmo má mladý tým a po góle létali. Pro diváka to nebyl v tu dobu od nás úplně hezký hokej. Zápas nakonec rozhodly dvě naše branky v závěru první třetiny. Konečně jsme ukázali, že máme šikovné hráče i v přesilovkách. Znojmo má výbornou první lajnu, na tu jsme se připravovali. Jsme rádi za tři body.