Porazí Znojmo loňského vicemistra?

SO 8. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - A je to tady! Fanoušky dlouho očekávaný první domácí zápas znojemských hokejistů je již za dveřmi. V pátečním zápase Jihomoravané předvedli výborný vstup do nové sezóny a po těžkém boji si ze Salzburku odváželi dva body. V druhém kole EBEL vyzvou Orli na domácím ledě ambiciózního soupeře z Klagenfurtu. Utkání můžete sledovat na vlastní oči již tuto neděli v 17:30.

Představení soupeře

V sezóně 2011/2012 se Klagenfurt probojoval až do samotného finále, kde ale narazil na tvrdý oříšek. Soupeř z Linze představoval příliš velké sousto a EC-KAC se musel spokojit s druhým místem. V letošním roce se ale tým složený především z rakouských a kanadských hráčů bude snažit prolomit smůlu a zaútočit na titul.

Klagenfurt se v pátek postavil právě dobře známému soupeři – Linzi. Zápas se nesl ve vyrovnaném duchu a o vítězi se rozhodovalo až na konci třetí třetiny, kdy se Thomasovi Kochovi podařilo čtyři minuty před zazněním sirény vstřelit branku a zajistit tak svému týmu vítězství 2:1. EC-KAC si tak do tabulky připsal svůj první bodový zisk.

Koch si také v loňské sezóně zajistil titul nejproduktivnějšího hráče v týmu. Podařilo se mu vsítit celkem deset branek a přihrát na osmnáct dalších. Klagenfurt se může opřít také o další opory, zejména vynikajícího brankáře Chioda, nebo produktivní obránce Fureyho a Siklenku.

K dalšímu zápasu se Rakušané vydají na jih Moravy. „Češi mají velmi agresivní a špičkový tým. Chceme-li být úspěšní potřebujeme disciplínu a od začátku zápasu hrát na 100%. Chceme hrát naši hru a vyhrát,“ řekl švýcarský trenér Christian Weber.

Z kabiny Orlů

⇒  Ondřej Kacetl v prvním kole pochytal 48 střel soupeře

V pátečním zápase se Orli poprali se soupeřem z rakouského Salzburku a úspěšně vstoupili do nové sezóny. Díky brankám Jarůška, Fialy a Lattnera se Orlům podařilo zvítězit 3:1 a tímto si do tabulky připsat první dva důležité body. „Všichni jsme velmi tvrdě trénovali, tým odvedl obrovský kus práce. Ondřej Kacetl byl pro nás v zápase velkou oporou,“ řekl po zápase hlavní trenér znojemských Orlů Martin Stloukal.

V prvním roce stráveném v Erste Bank Eishockey Lize se znojemským hokejistům proti rakouskému soupeři příliš nevedlo. Ze čtyř zápasů se jim podařilo pokořit rakouský celek pouze jednou. „Klagenfurt je velmi dobrý soupeř s rychlými bruslaři, ale rádi bychom doma zvítězili. Očekávám skvělý zápas,“ dodal k zápasu hlavní kouč jihomoravských hokejistů.

Většina hráčů je připravena nastoupit na led v plné síle. Jedinou chybějící posilou je Paul Crowder, který se stále ještě zotavuje.

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl – Wharton, Pláněk, Štach, Henry, Bořuta, Škadra, Sova, Stehlík – Jarůšek, Fiala, Strömberg – Havlík, Pucher, Uram – Beroun, Šeda, Lattner – Komínek, Bartoš, Beránek.

EC - KAC: Chiodo – Hundertpfund, Schumnig, Furey, Siklenka, Reichel, Kirisits, Isopp, Ratz – Schuller, Spurgeon, Harand – Lammers, Koch, Lundmark – Geier, Herburger, Geier – Holzer, Schellander, Pirmann.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Wolfgang Fussi (AUT), Manfréd Sporer (AUT)
Čároví: Michael Hofstäter (AUT), Roman Trattnig (AUT)

Další zápasy 2. kola