Góly střílí i obránci

Aktuální zprávy
ÚT 18. 11. 2003
Z n o j m o - V sedmi zápasech po sobě se Orlům nepodařilo získat plný počet bodů, zvláště kvůli špatné koncovce. V posledních třech zápasech dokonce nevstřelili více než dvě branky. Po dlouhé době se podařilo skórovat i někomu ze znojemských obránců. Tentokrát důležitý druhý gól vstřelil <b>Pavel Mojžíš</b>: „Přihrávku od Karla (Pláška) jsem opravdu nečekal, ale vletělo mi to tam, bouchl jsem do toho a jsem rád, že mi to tam spadlo,“ viděl svůj premiérový gól v letošní extraligové sezóně.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku „Určitě byl ten druhý gól důležitý, ale na tom nesejde. Jsem moc rád, že jsme vyhráli a že jsme doma po dlouhé době získali zase tři body,“ září znojemský bek, ale poukazuje na špatnou produktivitu ve střelbě a její úspěšnost: „Máme hlavně smůlu, že nedokážeme proměnit vyložené šance! Například dnes do prázdné brány.“

Předcházející zápasy hájili svatyni Orlů střídavě oba brankáři. Proti Karlovým Varům dostal důvěru Tomáš Duba. „Dnes jsme museli a chtěli vyhrát a jsem hrozně rád, že jsme to udělali, udřeli. A hlavně dnes hráli kluci supr dozadu, fakt jim nemůžu nic vytknout, a když jim něco ulítlo, tak mi to dnes docela lepilo,“ pochválil spoluhráče, kteří mu pomohli k letošní třetí vychytané nule. „Měl jsem samozřejmě hroznou radost,“ svěřuje se se svými pocity z čistého konta a s úsměvem pokračuje: „A taky už jsem samozřejmě potřeboval něco přidat do naší společný kasy.“ Věřil, že toto utkání se jim už musí povést: „Po těch zápasech, co jsme hráli s jedním gólem, jsme si říkali, že teď to musí být bez góla, jinak nevyhrajem. Doufám, že se to bude ode dneška jen zlepšovat a půjdem dál.“

Mladý znojemský gólman ukázal, že může být pro tým oporou, což také zhodnotil trenér Pavel Pazourek: „Ve druhé třetině nás Tomáš v těch kritických chvilkách podržel. A tak to má být. Když to gólman udělá, tak pak se hraje dobře.“
V minulém zápase nevstřelil znojemský tým ani jednu branku. Že by se střelbě nějak zvlášť věnovali na trénincích, trenér popírá: „Věnujeme se všemu každý trénink stejně. Trochu víc jsme teďka pracovali na přesilovkách. Především, abychom dostali daleko víc hráčů před branku a myslím si, že se to teď trochu víc dařilo. Nic víc jsme nedělali. Je to jen otázka psychiky, jestli si hráči věří. V tréninku a v samotný střelbě to není.“ Marodka nutí trenéra stále měnit složení formací, využívá také hráče, kteří se do základní sestavy zprvu nedostali. „Ani si nepamatuju, kdy jsme odehráli zápas na čtyři pětky, kromě přáteláků. Máme dostatek hráčů, i mladých, a bylo by škoda, kdybychom je nevyužili, nevyzkoušeli,“ komentuje nasazení kompletní lavičky Pazourek.

Úplným optimistou po výhře však do dalších zápasů není: „Každé vítězství určitě mančaft nabudí, ale nás čeká zápas venku s Třincem a pak doma Sparta a pak spousta dalších zápasů. Všude se dá vyhrát, s každým se dá prohrát. Když se podíváte na tabulku, tak to každému musí být jasné. Ale dnešní vítězství nám snad pomůže.“