Kapitán Svoboda nadále Orlem. Návrat hlásí Radim Matuš

Aktuální zprávy
ČT 25. 5. 2023
U Orlů bude pokračovat kapitán. Na novou sezónu v CHANCE lize se do orlího hnízda vrací také fanouškům velmi známá tvář. Právě pozice kapitána, je jedna z rolí, která spojuje obě ikony ve znojemském hokeji.

Dres s orlem na hrudi bude i v další sezóně oblékat Tomáš Svoboda. Ten jako kapitán dovedl svůj tým až k postupu do CHANCE ligy. Dokázal bodovat skoro v každém zápase a trenéři s ním pravděpodobně počítají i nadále v roli kapitána. „Je to kapitán na svém místě. Ke všemu má výborný přístup. Na tréninku mu nechybí zdravá soutěživost. Nesnáší prohry a chce vyhrát za každou cenu, to dokáže přenést na celý tým. Určitě je to pro znojemský hokej osobnost a tahoun, což dokázal i na hostování v Pardubicích B,“ takový je pohled hlavního trenéra Orlů Jiřího Berouna.

Logo

Další posila, která se k týmu připojí, je ve Znojmě velmi známý hráč Radim Matuš. Ten minulou sezónu působil v německém Regensburgu, avšak konec sezóny strávil v italském Bolzanu. „Když Radim poprvé přišel do Znojma, hráli jsme spolu ještě na ledě. Hokej s ním mě hodně bavil. Je to výborný hráč na oslabení a víme že se na něj můžeme spolehnout. Čekáme od něj dobrý pohyb a dravost, kterou v sobě má,“ dodává k jeho příchodu trenér Beroun.

S jeho příchodem se nabízí otázka, který ze dvou jmenovaných se ujme role kapitána. „Máme tu dva hráče, kteří zde působili jako kapitáni. Za mě je jasná volba Tomáš Svoboda. Tým je na něj z poslední sezóny zvyklý a nejspíše to nebudeme nějak měnit,“ konstatuje Beroun. Trenéři tak v tomto směru mají jasno.

Ke svému návratu dodal pár slov i Radim Matuš. „Zájem vedení o návrat a vize, kterou mě představili, mě oslovila. K tomu se člověk vrací domů, kde to s rodinou známe. Abych byl upřímný, nějak nad tím nechci přemýšlet, jak se ta liga jmenuje a co očekávat. Chci se soustředit na tým a na odvedenou práci, která začíná už teď v létě! A jít cestou, kterou vedení nastavilo jasně! Vracím se s cílem, který se od minulých let působení zde nezměnil. Chci být leader jak na ledě, tak mimo led a odvádět 1000 % pro tým. Nic jiného jak úspěch a vítězství mě nezajímá.“

Logo

Další jména se dozvíte již v následujících dnech.

Statistiky Tomáše Svobody

Statistiky Radima Matuše

NEWSLETTER