Zpráva o přestupu Šuláka do NHL zaplavila sociální sítě v Česku i zahraničí

Aktuální zprávy
ČT 25. 5. 2017
Na přestup obránce Libora Šuláka ze Znojma do prestižní NHL reagují česká, ale i zahraniční média. Podívejte se na některé z příspěvků na sociálních sítích.

Jako první informoval o příchodu Šuláka do Detroitu, oficiální kanál klubu z Ameriky:

"Tak tohle je pohádka, kterou prožije málokdo: Ještě před několika měsíci znali Libora Šuláka především fanoušci ve Znojmě a mezinárodní EBEL, od té doby ale vlasatý zadák udělal ohromný výkonnostní skok," napsali o chvíli později na hokej.cz

Šulák odehrál na letošním mistrovství světa v Paříži dva zápasy včetně čtvrtfinále proti Rusku, a tak není divu, že reakci na jeho kariérní posun přinesl i oficiální Twitter České hokejové reprezentace.

Rozhovor o smlouvě v prestižní lize přinesl i server Aktuálně.cz. "A víte, že mi to ještě zatím ani nedochází? Je super, jak to celé dopadlo," usmívá se bek, jenž ještě před pár měsíci jezdil po znojemském ledě.

Skok z EBEL do NHL není nic obvyklého. Naposledy se něco podobného událo před dvěma lety.

Dle hokejového experta EBEL Bernda Freimuellera měl Šulák nabídky z Las Vegas, Colorada a Columbusu.

"Šulák mel loňskou sezónu skvělou, byl to nejlepší bek svého týmu, jeden z nejlepších v celé EBEL, a dobrý dojem udělal i na trenéry reprezentace," řekl pro server Mlive.com šéf hráčského rozvoje v Detroitu a bývalý obránce Jiří Fischer.

Bývalého znojemského hokejisty si nyní samozřejmě všímají i zahraniční weby:

Vtipná reakce přišla z Finska. Šulák měl totiž původně namířeno do Lahti.

Přestup neunikl ani redaktorům České televize.

Přečtěte si další reakce ze sociálních sítí...

NEWSLETTER