Brankářská dvojice známa, Pavel Kantor se stává Orlem

Aktuální zprávy
ÚT 25. 5. 2021
Znojemský tým vítá ve svých řadách posilu do brankoviště. Do města nad řekou Dyjí přichází Pavel Kantor, gólman s mnoha zkušenostmi z Extraligy, který mezi třemi tyčemi vytvoří dvojici s Dominikem Grohem.

„Je to zkušený brankář, který má za sebou velkou porci zápasů v české extralize, ale vyzkoušel si i zahraniční angažmá. To může být v lize určitě plus. Věříme, že svoje zkušenosti předá mladším brankářům a jsme opravdu spokojeni s tím, že do ligy budeme vstupovat s touto brankářskou dvojicí," kvituje prezident klubu Pavel Ohera.

Českobudějovický rodák začal svoji hokejovou kariéru právě na jihu Čech, jako dorostenec nastupoval za mužstvo Písku, než před sezónou 2009/10 odešel do Skandinávie, přesněji do Norska, kde za tým IL Jutul hrající druhou nejvyšší norskou ligu odchytal 26 zápasů.

Po roce následoval návrat do Českých Budějovic, za které v sezóně 2011/12 poprvé okusil nejvyšší českou hokejovou soutěž. Postupně se vypracoval do pozice jedničky, po přesunu licence nastupoval za Hradec Králové, následovaly štace ve Vítkovicích, Prostějově, Litvínově, Mladé Boleslavi nebo Třinci. V české nejvyšší soutěži se zabydlel a celkem si připsal úctyhodných 211 startů.

V sezóně 2019/20 si vyzkoušel své druhé zahraniční angažmá, tentokrát ve Velké Británii, za mužstvo Sheffield Steelers hrající nejvyšší anglickou soutěž. V konkurenci Tomáše Duby odchytal jen dva duely, sezónu poté dochytal v extraligových Pardubicích. Východočeský tým byl zároveň posledním působiště devětadvacetiletého gólmana před příchodem do Znojma.

NEWSLETTER