Domácí generálka na play-off: Smlsnou si Orli na Buldocích?

PO 18. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Nedělní výhra v Lublani definitivně zpečetila účast Orlů v play-off. Už dvě kola před koncem nadstavby tak jihomoravské hokejisty hřeje příslušnost k nejlepší osmičce týmů letošního ročníku EBEL. Ještě než vypukne opravdové šílenství vyřazovacích bojů, mohou si znojemští hráči spolu se svými fanoušky vychutnat další vítězství, tentokrát nad Buldoky z Dornbirnu, kteří stále ještě usilují o play-off. Úterní zápas na zimním stadionu ve Znojmě startuje v 19:15.

Představení soupeře

Pokud budeme hledat největší překvapení nadstavbových bojů Erste Bank Eishockey ligy, tak Dornbirn bude jedním ze žhavých kandidátů na tento post. Nováček soutěže okupoval po základní části až jedenáctou pozici, v posledních týdnech však překonává sám sebe a stále ještě reálně usiluje o účast v play-off.

Nejproduktivnější hráč ligy Luciano Aquino (16 + 54)

Buldoci vstupovali do nadstavby s prázdným bodovým kontem (nezískali žádné zvýhodnění za umístění), momentálně však disponují jedenácti body za pět vítězství, jednu prohru na nájezdy a dvě porážky v základní hrací době. Především bilance čtyř výher v řadě v posledních čtyřech zápasech vyšvihla rakouský celek na třetí příčku kvalifikační skupiny B. Na druhé místo, které drží Salzburg, ztrácí Dornbirn dva body.

Pokud chce mužstvo trenéra Dava MacQueena i nadále živit šance na play-off, musí ve Znojmě vyhrát, nebo alespoň doufat v zaváhání Salzburgu, který na domácím ledě hostí Lublaň. Poté by přišlo rozuzlení o druhém postupujícím do vyřazovacích bojů až v posledním kole, které je na programu v pátek.

V čele bodování týmu je kanadský útočník Luciano Aquino (16 + 54), jenž je zároveň nejproduktivnějším hráčem celé ligy. Dornbirn má navíc ve svém středu nejlepšího střelce soutěže, tím je další Kanaďan Andrew Jacob Kozek (37 + 19). V řadách obránců prokazuje přesnou mušku Michael Henrich (17 + 19). V drtivé většině případů se v brankovišti Buldoků představuje Patrick DesRochers s úspěšností zákroků 90,6%.

Rakouský celek přicestoval na jih Moravy již v pondělí, tedy den před zápasem. V úterý dopoledne mají dornbirnští hokejisté na programu trénink přímo na znojemském zimním stadionu. „Orli jsou silný tým, zejména bruslařsky jsou na tom skvěle. Musíme hrát tvrdě a pozorně, pak určitě přijde i naše šance,“ zní z úst gólmana DesRocherse.

Z kabiny Orlů

⇒  Lubomír Štach je sedmnáctým nejproduktivnějším bekem EBEL.

Znojmo si minulým zápasem proti Lublani zajistilo play-off. Dobrý výkon podtrhly góly dvou obránců, skórovali Lubomír Štach a Martin Pláněk. Tím se Orli stali sedmým účastníkem play-off, do kterého ještě mohou mimo svěřenců trenéra Stloukala proklouznout reálně tři mužstva.

Přes všechna trápení během sezony je v kádru Znojma poměrně klid. Chybí pouze Martin Podešva a Jan Šeda. Do sestavy se vrací Ondřej Fiala, který ve dvou minulých zápasech chyběl kvůli disciplinárnímu trestu udělenému v Salzburgu.

Mohlo by se zdát, že Orlům již o nic nejde, opak je ale pravdou. „Nesoustředíme se na protivníka, se kterým hrajeme, soustředíme se na hru, kterou hrajeme. Ve zbývajících dvou kolech musíme dopilovat formu, kterou bychom chtěli mít v play-off,“ říká znojemský obránce Lubomír Štach.

9. kolo: Dornbirn - Znojmo 4:5
21. kolo: Znojmo - Dornbirn 6:2
28. kolo: Dornbirn - Znojmo 1:6
39. kolo: Znojmo - Dornbirn 4:2
Q2: Dornbirn - Znojmo 1:7

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Gergely Kincses #33, Peter Gebei #11
Čároví: Andreas Hütter #73, Martin Smeibidlo #60

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl – Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Sova, Kulmala, Tichý, Bořuta – Lattner, Strömberg, Havlík – Rožník, Bartoš, Beránek – Müller, Pucher, Uram – Komínek, Beroun, Jarůšek.

Dornbirner Eishockey Club: DesRochers - D´Aversa, Printz, Magnan-Grenier, Slivnik, Aarsson, Tuma, Trummer, Fussengger – Aquino, Kozek, Keith – Macmillan, Henrich, Mitchell – Petrik, Bois, Feichtner – Wilfan, Häußle, Putnik.

Další zápasy 9. kola nadstavby

AC-KAC - KHL Medveščak Zagreb
Moser Medical Graz99ers - UPC Vienna Capitals
EC VSV - EHC LIWEST Black Wings Linz