Dornbirn
1/3
2/3

Orli si připsali další výhru, doma zatočili s Dornbirnem

<em>Znojmo</em> - Ve 21. kole se na zimním stadionu ve Znojmě vůbec poprvé představil tým Dornbirnu. A ten, kdo přišel, určitě nelitoval. Skóre utkání bohatého na góly otevřel v 11. minutě Burke Henry a za necelé dvě minuty zvýšil na rozdíl dvou branek Richard Jarůšek. Buldoci sice stihli do konce prví třetiny náskok snížit, ale v prostředním dějství již dominovali Orli, kteří přidali další dva zásahy. Střeleckou smůlu prolomil Adam Havlík, který zaznamenal branku a asistenci. Hosté se v závěru duelu ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale marně.

Orli vlétli do utkání po hlavě a od prvních vteřin svírali svého soupeře před jeho vlastní bránou. Gólman DesRochers si na nedostatek práce nemohl stěžovat, nejdříve jej protáhl střelou z kruhu Bickell, chvíli poté vyrazil i pokus Šedy z bezprostřední blízkosti. V 11. minutě se znojemští hokejisté dostali k přesilové hře a Burke Henry poslal puk od modré čáry mezi betony dornbirnského brankáře – 1:0. Hostující hráči se nechali nadále vylučovat a Orli znovu trestali, Richard Jarůšek zužitkoval střelu Pláňka od modré čáry, kterou DesRochers pouze vyrazil před sebe a Jarůšek poté bez problémů zamířil kotouč do odkryté klece – 2:0.

Domácí hráči byli nadále aktivnější, ale jejich snahu po dalším přesném zásahu přibrzdilo vyloučení Štacha, které Dornbirn přetavil v gól po pěkné kombinaci na jejímž konci stál Olivier Magnan-Grenier - 2:1, jenž z vrcholu kruhu propálil Kacetla. V závěru třetiny si ještě DesRochers připsal dobrý zákrok pravým betonem po střele Bickella.

Vstup do druhého dějství vyšel opět o poznání lépe domácím. Po Jarůškově střele se puk ocitl v brankovišti, kde si jej našel Kim Strömberg a doklepl jej do brány – 3:1. Znojmo bylo nadále lepším týmem a svou převahu korunovalo zásluhou Marka Urama, jenž vybojoval puk ve vlastním obranném pásmu a po brejkové situaci s Jiřím Berounem prostřelil DesRocherse – 4:1. Také hosté se osmělili a Kacetl musel zasahovat proti pokusu Wilfana z mezikruží. V posledních minutách druhé třetiny si Orli zahráli přesilovou hru 5 na 3, v níž však k vážnějšímu ohrožení klece Dornbirnu nedošlo.

Úvod do třetí části sehrálo Znojmo náramně. Peter Pucher vyhrál buly před Kacetlem, puk si převzal Bickell, jenž se probil do rychlého útoku s Adamem Havlíkem, ten střelou z mezikruží, a zároveň svým prvním gólem v sezóně, navýšil náskok červenobílých barev – 5:1. S přibývajícím časem se hosté snažili o aktivnější pojetí hry a Kacetl opět ukázal svou kvalitu při střelách Putnika či Leblera. Přes veškerou snahu však znojemský gólman přeci jen kapituloval, autorem branky se stal Andrew Kozek.

Ke konci utkání si ještě Dornbirn vyzkoušel dvě přesilové hry, trenér hostů sáhl i k time-outu a následné hře bez gólmana, k úspěchu žádný z těchto kroků nevedl. Na druhé straně se propracoval ke střele do prázdné brány Jan Šeda a uzavřel skóre - 6:2.

Martin Stloukal (Znojmo): Moc se mi nelíbila sebevědomá prohlášení trenérů soupeře, že k nám jedou pro dva body. Přitom tady nic moc nepředvedli, čekali jsme od nich mnohem víc. Doma předvedli o 100 až 200 procent lepší výkon. Přesilovku pět na tři jsme nesehráli dobře, ale je pozitivní, že se v ní hráči snažili tvořit.

Wolfgang Hagen (Dornbirn): Domácí dnes byli technicky i bruslařsky jasně lepší. Porážku musíme akceptovat, potkali jsme zkrátka silnější tým. Několik rozhodnutí rozhodčích bylo velmi nešťastných, hlavně přesilovka pět na tři ve druhé třetině nás prakticky zabila, poté už jsme neměli šanci na zvrat.