S gólem už bylo na čase, smál se Adam Havlík

Rozhovory
SO 17. 11. 2012
<em>Znojmo</em> - Vloni patřil k největším střelcům ve Znojmě, letos se spíše trápil, několik zápasů nehrál a v utkání proti Dornbirnu si připsal svůj první gól. Jinak je ale bruslařsky nadaný Adam Havlík ve skvělé kondici, patří k hlavním tahounům týmu. Svědčí tomu i fakt, že je v útoku s Bryanem Bickellem a Peterem Pucherem. "Kluci si mě kvůli gólu dobírali, ale snad jsem jim zavřel pusy," usmíval se po zápase.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojmo vyhrálo celkem jednoznačně, zhodnoťte, prosím utkání.
Myslím, že jsme od začátku měli zápas ve vlastních rukách. Dost nám pomohly přesilovky na začátku, které oslabily soupeře a daly nám pohodu. I díky nim jsme vyhrávali dva jedna. Sice snížili, ale hned jsme zase odskočili. Bylo to dobré. Sice to nebyl úplně pohodový zápas, ale zvládli jsme ho celkem v klidu.

foto
⇒  Adam Havlík vstřelil svůj letošní první gól.

Dornbirn se prezentoval tvrdším stylem hokeje, jak byste zhodnotil jeho hru?
Zezačátku ani nehráli tak tvrdě, stáli ve středním pásmu a čekali na nějakou naši chybnou rozehrávku. To jsme jim ale nedovolili. Poté na konci začali hrát tvrdě, zdálo se mi, že rozhodčí to už trošku pouštěl. Trošku tím možná kompenzoval přesilovky, které jsme měli na začátku my. I když oni je neměli mít za co, my jsme nefaulovali. Trošku jim pak ujížděly nervy, ale myslím, že to bylo v nějakých únosných mezích.

Dal jste svůj první gól, jaké jsou vaše pocity?
Však už taky bylo na čase. Každý mi to předhazoval na každém rohu. Akce se zrodila už na začátku našeho obranného pásma, Bryan si stáhl oba beky do brány a poslal puk mně, já jen vystřelil. Kluci si mě v kabině dobírali, největší expert na to byl Martin Pláněk, jsem rád, že jsem konečně všem zavřel pusu. Po tyčce, kterou jsem dal ve druhé třetině, mi šel Jirka Beroun hokejku počůrat a Honza Lattner mi na ni plivl, třeba to bylo tím. Ale každopádně jim za to děkuju, asi jim budu dávat hokejky před každým zápasem. (smích)

Čeká vás šest zápasů za dvanáct dní, jste připravení?
Určitě, měli jsme přestávku, která nám pomohla. Soutěž je tak nastavená, že se tam ty zápasy nakupí. Ale měli jsme to už vloni, letos by nás to nemělo překvapit. Teď se ukáže, kdo jak natrénoval a kdo je jak připraven.

Budete hrát dvojzápas s Grazem, co říkáte na tento celek letos?
Vloni to dost řezali, letos je to hokejovější tým. I když tam pořád mají ty hodně fyzické typy hráčů, je to už o něčem jiném. Je to ale stejně vždycky dáno vývojem zápasu.

NEWSLETTER