Do Znojma se vrací bývalý Orel Martin Podešva

Aktuální zprávy
ST 13. 5. 2020
Orlí letka se rozrostla o další staronovou tvář. Na jihu Moravy se po třech letech objeví Martin Podešva, který byl nedílnou součásti znojemského týmu při vybojování druhého místa v EBEL v sezóně 2015/2016.

Martin Podešva se poprvé ve znojemském dresu představil již v sezóně 2010/2011, kdy přišel na hostování z extraligového Třince. Včetně play-off odehrál třiačtyřicet zápasů a celkově se podílel na dvaadvaceti bodech.

Podešva až na úvodní část sezóny 2012/2013 ve Znojmě vydržel dalších pět let. Během této doby nastoupil ke 193 zápasům v základní části, ve které nasbíral 116 bodů za 57 branek a 59 asistencí.

“Je to vynikající hokejista, technicky šikovný, s darem od pána Boha.“

Miroslav Fryčer (sportovní manažer a trenér Orlů)

Šikovný útočník nechyběl u dosud nejlepšího ročníku Orlů v EBEL, v sezóně 2015/2016 byl jedním z důležitých článků výběru Jiřího Režnara v cestě za stříbrem. Podešva výrazně pomohl v play-off, během kterého se v osmnácti zápasech podílel na dvanácti brankách.

Po úspěšné sezóně byl o znojemské hráče velký zájem, výjimka nebyla ani u Martina Podešvy. Vsetínský odchovanec se v následující sezóně rozhodl zkusit štěstí ve Zlíně, sezónu však nakonec dohrál znovu ve Znojmě, kde se při návratu uvedl gólem a asistencí proti lídrovi z Vídně. Podešva v ročníku 2016/2017 nastoupil k dalším jednatřiceti duelům, ve kterých měl přímý podíl na čtrnácti brankách Orlů.

Jednatřicetiletý útočník v dalších sezónách působil ve Vsetíně a slovenských klubech v Žilině a Detvě. Osmou sezónu v dresu znojemské týmu začne po boku dalších navrátilců Adama Havlíka a Dominika Tejnora.

„Já Martina znám, trénoval jsem před nějakou dobou v Havířově. Je to vynikající hokejista, technicky šikovný, s darem od pána Boha. Na ledě rozhodně nadprůměrný hráč. Navíc se vrací do známého prostředí, což je pro obě strany jedině plus," kvituje příchod Podešvy sportovní manažer a trenér Orlů Miroslav Fryčer.

» Aktuální soupiska Orlů pro sezónu 2020/2021

NEWSLETTER