Obránci Zukal a Jenáček si u Orlů zahrají i CHANCE ligu

Aktuální zprávy
ÚT 30. 5. 2023
V minulých dnech jsme odkryli první jména pro ofenzívu i brankářské duo. Nyní je poprvé řada také na defenzivní část znojemského kádru. Druhou nejvyšší soutěž si v dresu Orlů vyzkouší také spolehlivá obranná dvojice, která většinu ročníku odehrála bok po boku.

Prvním z nich je pětadvacetiletý rodák z Boskovic Lukáš Zukal. Spolehlivý a obětavý obránce, který často blokuje neohroženě střely soupeřů. Situace, již mnoho fanoušků přehlíží, ale je velmi důležitým aspektem k vítězstvím. V uplynulém druholigovém ročníku odehrál 48 zápasů, v nichž se prosadil čtyřikrát a přidal třináct asistencí.

Ani CHANCE liga není Zukalovi neznámá, vždyť má v ní odehrané čtyři sezóny a to po dvou za Ústí nad Labem a Třebíč. Celkem naskočil do 134 utkání a připsal si sedmnáct asistencí. Připíše si mládežnický reprezentant první trefu právě v dresu s orlem na hrudi?

Logo

Pokračovat ve Znojmě bude i jeho o rok mladší kolega z defenzívy Jakub Jenáček. Obránce, jehož střela v poslední sekundě prvního semifinále s Chomutovem dokonala obrat a rozpoutala nespoutanou euforii znojemských fanoušků. Navíc dost možná ovlivnila i celou sérii. Zlínský odchovanec nastřádal ve druhé lize za 52 zápasů třiadvacet bodů za pět branek a osmnáct nahrávek. Jenáček je ofenzivně laděný obránce a často je nasazován i do přesilových her.

V CHANCE lize má za sebou tři ročníky v dresu Vsetína a jednu sezónu patřil Třebíči. Odehrál tak ve druhé nejvyšší soutěži 139 zápasů. Třikrát se prosadil gólově a jednadvacetkrát přihrával. Nyní na to naváže ve Znojmě.

Logo

„Oba prakticky od prvního zápasu sezóny hráli spolu. Celou dobu jim to společně fungovalo a to i přesto, že oba utrpěli určitá zranění, se kterými ale sezónu dohráli. Určitě budou znovu nastupovat v jedné dvojici, protože na ně bylo spolehnutí a je na nich neskutečně vidět jak se chtějí nadále posouvat dál. V první lize k tomu dostanou šanci a jsem rád za jejich pokračování ve Znojmě,“ uvedl hlavní trenér Jiří Beroun.

Statistiky Lukáše Zukala

Statistiky Jakuba Jenáčka

NEWSLETTER