0:1, 0:3, 1:2
1/3
2/3

Orli rozdrtili Buldoky šesti góly

<em>Znojmo</em> - Znojmo odcestovalo do Dornbirnu již ve čtvrtek a tato příprava se mu vyplatila. Do utkání vstoupilo moc dobře, už v 11. minutě otevřel skóre zápasu Kim Strömberg, který v duelu zaznamenal hat-trick. Domácí si s dobrou obranou hrou Jihomoravanů nedokázali poradit, v prostředním dějství pak přidali Orli ještě tři branky a do poslední třetiny nastupovali už za stavu 4:0. Buldoci sice ve 44. minutě donutili Landsmana kapitulovat, ale víc jim hosté nedovolili. Vítězství ještě dvěma trefami pojistil Richard Jarůšek, a tak si celek trenéra Stloukala zaslouženě odváží domů dva body.

S univerzálem Janem Lattnerem v první obranné dvojici vstoupili při početné marodce v obranných řadách Znojemští do duelu na samotném západě Rakouska. Po nervózním a vyrovnaném začátku, při němž si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit v početní výhodě šanci, přišla jako blesk z čistého nebe branka Kima Strömberga, který se v 11. minutě dostal ke kotouči, obkroužil brankáře DesRocherse a otevřel skóre utkání. Šanci na zvýšení náskoku pak v oslabení dostal další znojesmký legionář Burke Henry, který uháněl sám na branku soupeře, DesRochers ale ze souboje vyšel vítězně.

Podruhé se tak Orli radovali až po přestávce, kdy si Kim Strömberg v přečíslení sjel před branku, nastavil hůl přesnému Jarůškovu pasu a svým druhým gólem zvýšil na 2:0. Už tak prořídlým obranným řadám Znojma ještě přitížil svým desetiminutovým osobním trestem Vesa Kulmala, z trestné lavice ale mohl sledovat třetí radost svých spoluhráčů, poté co Fiala naservíroval v přesilovce puk Bryanu Bickellovi a posila z NHL zamířila z pravého kruhu přesně ke vzdálenější tyči.

Ideálně sehranou druhou třetinu v podání Znojma pak završil ve vlastním oslabení znovu Kim Strömberg a jeho trefa nad rameno brankáře, kterou zkompletoval v předvečer svých pětadvacátých narozenin hat-trick! Do třetí třetiny poslali domácí do brankoviště náhradníka Enzenhofera a na chvíli se zdálo, že se rozpomenou na první vzájemné utkání na ledě Dornbirnu, v němž málem smazali čtyřgólovou ztrátu. Ve 44. minutě totiž Logan MacMillan dorazil za Landsmanova záda střelu Aquina, Orli ale tentokrát drama nedopustili.

Závěr duelu vzal na svá bedra Richard Jarůšek, který nejprve po chybě v domácí obraně zvýšil na 5:1 a šest minut před koncem poté v přesilovce využil dalšího zaváhání defenzivy Buldoků a dal skóre konečnou podobu. Svůj první kanadský bod v EBEL si u druhé Jarůškovy trefy připsal juniorský útočník Jan Müller. Orli tak vezou zpět domů oba body. Dornbirn porazili i potřetí v sezóně.