Orli po letní přípravě letí do boje

PO 14. 8. 2023
Na úvod zápasové přípravy změří své síly na ledě prvoligového soupeře z Třebíče. SK Horácká Slavia Třebíč hostí již třetí přípravné utkání. Vstoupí Orli do přípravy vítězně, nebo si Horáci po dvou porážkách spraví chuť vítězstvím? Zápas začíná v 17:30 na ledě třebíčské KHNP arény.

Horáci mají za sebou již dva přípravné zápasy. V prvním přivítali na domácím ledě druholigový tým Tábora, ve kterém těsně padli 2:3. Ve druhém utkání vyzvali brněnskou Kometu. S extraligovým týmem si svěřenci Kamila Pokorného vedli o něco lépe a utkání dovedli až do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější hosté z Brna a utkání skončilo 1:2.

Znojemští hokejisté mají za sebou letní přípravu a je čas porovnat své síly se soupeři. Jaký má pohled a plány hlavní trenér Jiří Beroun?

„Kluci, kteří byli v plném tréninkovém nasazení, splnili účel přípravy na ledě. Někteří mají po operacích, takže se ještě nezapojovali úplně do všeho. Byli jsme zaměření převážně na kondici, bruslení a zvyknout si být zase na ledě. Všichni zvládali všechno bez problémů, takže si myslím, že po fyzické stránce jsou na tom kluci dobře. Ať ti, co měli přípravu společně i ti, co měli individuální.“

„Jde vidět, že už se na zápas všichni těší. Tři měsíce bez zápasu jsou znát. Moc jsme nemohli hrát ani na tréninku, protože jsme neměli kompletní čtyři útoky. První přípravná utkání začneme na tři útoky. Jde nám pořád spíše o trénink kondice než o výsledek, abychom se posunuli zase dál.“

„V přípravě máme sedm zápasů, což je takový průměr. Sezóna je potom hodně dlouhá. Na začátek přípravy nebudeme ještě zapojovat všechny hráče. Je pro nás důležitější, aby se doléčili a byli připraveni nastoupit na začátek sezóny. Některé vazby zůstanou staré a něco zkusíme i namíchat. Máme měsíc na vyzkoušení, kdo s kým si sedne. Co máme zatím vyzkoušené, tak mělo správnou energii, i kluci sami mezi sebou dobře komunikovali. S Karlssonem mám taky nějakou představu, kam se zařadí. Každý bude mít svoji roli v týmu a bude jedno, jestli bude hrát v první nebo ve třetí lajně.“

„Sledujeme i ostatní soupeře, jak se připravují. Byl jsem se podívat na první přípravný zápas Třebíče a musím říct, že to byl velmi vyrovnaný zápas v dobrém tempu. To vypovídá o tom, že sezóna bude kvalitní a dlouhá.“

Na zápas se také těší útočník Orlů Martin Šťovíček, který před angažmá ve Znojmě odehrál tři roky v třebíčských barvách.

„Už jsme tři týdny na ledě, takže si půjdeme zkusit věci, které jsme trénovali. Budeme chtít hrát aktivně. Je to první přípravný zápas, tak uvidíme, co nám půjde a na čem budeme muset ještě zapracovat. Třebíč je i ligový soupeř. Je dobré, že s nimi máme i dva přípravné zápasy, aspoň budeme vědět, co od nich čekat.“