Nicolas Hlava: Ve Znojmě jsou jedni z nejlepších fanoušků, držím jim palce

Rozhovory
ÚT 23. 2. 2021
Útočník Nicolas Hlava zanechal ve Znojmě poměrně výraznou stopu. Vryl se do paměti excelentní produktivitou, kdy v 50 zápasech zaznamenal 48 kanadských bodů, typickou oslavou vstřelené branky, ale především skvělým vztahem s fanoušky. <br> Jak vzpomíná na angažmá na jihu Moravy? Sleduje stále dění ve Znojmě?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V současné době působíte v Chance lize v ambiciózním Kladně. Jak se vám daří?
V Kladně jsem spokojený, ale myslím si, že výsledky by mohly být lepší. V lize jsme jako favorit a zatím to moc nedokazujeme. Bodově na tom špatně nejsme, ale že bychom byli v zápasech rozdíloví, to se bohužel zatím říct nedá.

Vy osobně jste v klubové produktivitě na druhém místě. Jste tedy spokojen alespoň z osobního hlediska?
Jsem spokojený, ale na druhou stranu na sebe bývám hodně kritický. Myslím si, že jsem klidně mohl mít o pár gólů a asistencí víc. Musím ale říct, že za moji produktivitu mohou především spoluhráči.

Jaké to je hrát v jednom týmu s Jaromírem Jágrem nebo Tomášem Plekancem?
Je to něco neskutečného. V životě bych neřekl, že budu hrát s hráči, kteří mají takové množství zápasů v NHL. Užívám si s nimi každou minutu na ledě. Člověk na to na ledě samozřejmě nemyslí, ale když pak sedím doma a přemýšlím, tak je to něco neuvěřitelného. Myslím si, že pro kteréhokoliv hokejistu na světě nebo minimálně v České republice je sen zahrát si s Jágrem. Nikdo jako on už u nás nikdy nebude. Mrzí mě, že lidé často zapomínají, co dokázal, co obětoval hokeji a co pro český hokej udělal. Pro mě je čest s ním být na ledě.

Ve Znojmě jste působil pouze krátce, ale u fanoušků jste se stal velkým oblíbencem. Všiml jste si toho?
Samozřejmě to vnímám. Spousta lidí mi dodnes píše. Hrozně mě to těší. I když jsem ve Znojmě odehrál pouze jednu sezónu, tak na Znojmo nedám dopustit, přirostlo mi k srdci. Poznal jsem tam spoustu skvělých lidí. Znojmo stále sleduji a opravdu mě těší, že si mě lidé takhle oblíbili. Je to skvělé, protože hokej se hraje pro diváky a jsem rád, že jsem ve Znojmě něco zanechal.

Měl jste typickou oslavu, která připomínala orla. Slavíte tak góly dodnes?
To bylo pouze ve Znojmě. Tehdy mě napadlo to udělat, když jsme hráli zápas ve speciálních dresech. Myslím si, že se to chytlo. Ta oslava je pro mě ale spojená pouze se Znojmem, takže kdybych se někdy v budoucnosti vrátil zpět, tak bych si tu oslavu určitě užil rád znovu.

Uvidí vás fanoušci ještě někdy s orlem na hrudi?
Nevylučuji to! V současnosti mám nějaké osobní cíle, které chci sám sobě dokázat. Samozřejmě pokud přijde zajímavá nabídka a všechno tohle by do sebe zapadalo, tak bych se tomu vůbec nebránil. Ale uvidíme, co bude dál. V současnosti je jeden z mých cílů určitě postup s Kladnem do extraligy. Dokázat sám sobě a lidem, kteří mi moc nevěřili, že mám na to, abych hrál extraligu. Snažím se dělat maximum, aby se to povedlo.

Určitě jste zaznamenal, že Znojmo skončilo v mezinárodní EBEL a rozhodlo se vrátit do českých soutěží...
Pro pro majitele, pro sponzory a pro všechny to muselo být určitě hrozně těžké. Byla nejistá situace, nikdo nevěděl, co bude. Co mám zprávy, tak se příští rok chtějí Orli vrátit zpět, takže si určitě nemyslím, že toto rozhodnutí bylo špatné. Myslím si, že se podařilo ušetřit nějaké peníze. Škoda, že se alespoň ta druhá liga nedohrála, protože lidé ve Znojmě by si rozhodně zasloužili alespoň nějaký hokej.

Nelze se nezeptat na otázku, která hýbe celým světem ‒ koronavirus. Daří se vám této nemoci úspěšně vyhýbat, nebo jste ji už prodělal?
Koronavirus už jsem prodělal. Musím zaklepat, že jsem naštěstí žádné potíže neměl. Cítil jsem se pouze unavený a přišel jsem o čich a chuť. To bylo asi vše, co jsem měl. Teploty ani kašel jsem neměl. Je to samozřejmě nepříjemné nemít chuť a čich, ale překonal jsem to v pořádku. Doufám, že se toho brzy zbavíme a budeme žít normální život.

Poslední otázka na závěr ‒ co byste vzkázal znojemským fanouškům?
V první řadě bych jim rád poděkoval za jejich podporu i takhle na dálku. Chtěl bych jim vzkázat, aby dál věřili, že budou lepší zítřky a i nadále podporovali svůj klub tak, jako to dělali doposud. Ve Znojmě jsou jedni z nejlepších fanoušků, které já jsem kdy zažil, takže celému Znojmu držím palce, ať může jít co nejdříve na hokej a dotáhnou to co nejdál.

NEWSLETTER