Příprava začíná! Orli míří do Havířova

Naši soupeři
PO 10. 8. 2020
Přípravu na novou sezónu odstartují Orli utkáním v prvoligovém Havířově, kde natrefí mj. na trenéra Jiřího Režnara nebo obránce Antonína Bořutu. Zápas začíná v úterý v 18:00.

První přípravný zápas sezóny 2020/21 odehraje Znojmo na ledě prvoligového Havířova, kde je hlavním trenérem Jiří Režnar. Ten vedl Znojmo čtyři sezóny a získal s ním titul vicemistra EBEL. Pozici kouče Havířova si v minulosti zkusil taktéž Miroslav Fryčer, současný sportovní manažer a trenér Orlů.

Zatímco pro Znojmo bude zápas prvním testem, Havířov své první přípravné utkání odehrál už ve čtvrtek, kdy na domácím ledě porazil nováčka první ligy, Šumperk, 4:3. Do utkání zasáhli především hráči, kteří bojovali o místo v sestavě. Zkušenější hokejisté se šetřili na utkání proti Orlům.

S týmem Havířova podepsal pro nadcházející sezónu smlouvu i bývalý znojemský obránce Antonín Bořuta. Prvního přípravného zápasu se nezúčastnil, proti Znojmu už by ale v sestavě být měl: „V úterý se Znojmem už naskočí Martin Adamský, Filip Seman, Tonda Bořuta a takoví hráči, kteří jsou pod smlouvou,“ hlásí na klubovém webu Havířova Jiří Režnar.

„Kluci si musí hlavně opět zvyknout na zápasové tempo.“

Miroslav Fryčer (hlavní trenér a sportovní manažer)

Znojmo, které chce v nové sezóně opanovat druhou ligu, má aktuálně v sestavě šest obránců a deset útočníků. Nováčky v týmu jsou například mládežnický reprezentant Köver, juniorský mistr Stránský nebo zkušený Němec. Do týmu se vrátili odchovanec Havlík, obránce Tejnor, brankář Pechek i útočníci Podešva a Beránek.

V úterý nastoupí Orli k zápasu bez tří hráčů. „Kromě Vojty Němce zápas vynechá i Adam Havlík, který je nachlazený, a Jakub Stehlík, který má problémy s kotníkem. K dispozici bychom měli mít asi pět obránců a necelé tři útoky. Na první dvě přípravná utkání jsem zvědav. Neočekávám od nich žádnou hitparádu, protože hra na trénincích a zápasech je nesrovnatelná. Hlavní bude, aby se kluci utahali a opět si zvykli na zápasové tempo," říká Miroslav Fryčer, trenér a sportovní manažer Orlů.

NEWSLETTER