Doufám, že smrťák nám do přípravy nezařadí, směje se navrátilec Tejnor

Rozhovory
PO 15. 6. 2020
Pilířem zadních řad by v nové sezóně měl být Dominik Tejnor. Šestadvacetiletý borec se po necelém roce opětovně objeví ve znojemských řadách poté, co mu skončilo angažmá v prvoligovém Chomutově. V rozhovoru mluvil jak o samotném návratu, tak probíhající přípravě.

Jak se udál váš přestup do Znojma?
Původně jsem měl mít ještě rok smlouvu v Chomutově, víceméně všichni jsme však dostali výpověď. Svoji situaci jsem začal řešit, přišly nabídky z první ligy. Jedna padla kvůli sponzorovi, další pro mě nebyla atraktivní. Radši jsem chtěl jít pomoci do Znojma. Jsem tady doma, mám zde přítelkyni. Hodlal jsem se vrátit do míst kde to znám. Zároveň hodně věřím vedení klubu.

Jak jste připravený na druhou českou ligu?
Hokej je pořád naše práce. Člověk neví, co bude za týden, co bude za dva dny. Jak už jsem říkal, mám důvěru ve vedení.

V Chomutově jste utrpěl zranění. Jak probíhala léčba a jak to s vámi vypadá momentálně?
Dvacátého listopadu jsem si v Českých Budějovicích poranil postranní vazy v koleni, okamžitě jsem věděl, že je to špatné. O pět dní později jsem šel na operaci, postranní vaz mi nazpátek přišívali. Rekonvalescence až na úvodní dva týdny probíhala relativně v pořádku. Nemohl jsem v podstatě nic dělat, na nohu se nešlo postavit. Na play-off jsem se ale stačil vrátit. Nyní je koleno bez problémů, ale doživotně budu hrát s ortézou. Takový Zdeno Chára nikdy neměl problémy s koleny a také má ortézu na obě kolena. Čím vyšší hráč, tím je to horší. Možná si pořídím ortézu na druhé koleno. (s úsměvem)

Když jste se zranil v listopadu. Neměl jste obavy, že to bude pauza na delší dobu než tři měsíce?
Musí se věřit. Především jsem se chtěl vrátit na play-off. Měl jsem výborného kondičního trenéra Petra Švehlu, pod kterým proběhla výborná rehabilitace. Ještě jednou bych mu velmi rád poděkoval. Nohu skvěle připravil. Vzhledem k tomu, že dva měsíce jsem téměř nemohl nic dělat, tak za měsíc mě připravil náramně.

Mohl jste tedy od prvního dne znojemské přípravy naplno trénovat?
Člověk si na to koleno pokaždé dává pozor, stále je to čerstvé. Musím však zaklepat. Všechno je v pořádku.

Příprava zatím probíhá v menším počtu. Je to pro vás lepší?
Pro mě ano. Na vše se můžu lépe soustředit a připravit, v posilovně se nás tolik netlačí. (s úsměvem) Už dříve jsem byl zvyklý na to, že to tak probíhalo. Trenér nás více může poupravit.

Co je pro vás přijatelnější, posilovna, nebo běhání?
Posilovna určitě. Dlouhé tratě nenávidím. (se smíchem) Sprinty a regenerační výběh mi však tolik nevadí. Každopádně bych si to odpustil. (se smíchem)

Jak se těšíte na tzv. smrťák? (granický kopec vyhlášený svoji náročností)
Doufám, že nám ho Jirka Beroun do přípravy nezařadí. (se smíchem) Nejhorší na něm je, že tam je beton. Kdyby to bylo na něčem odlišném, tak je to lepší.

NEWSLETTER