Zkušený kanadský bek do obrany, přichází Brandon Burlon!

Aktuální zprávy
ČT 6. 2. 2020
Zatímco v českých soutěžích už uzávěrka přestupů proběhla, v EBEL je do 15. února nadále možné přivádět hráče. Orli toho využívají a posilují na postu obránce. Ze Švédska tak přichází devětadvacetiletý kanadský bek Brandon Burlon, který vyztuží znojemské zadní řady.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Burlon pochází z kanadské provincie Ontario, kde hokejově vyrostl a v roce 2008 nastoupil na univerzitu v Michiganu. Zároveň byl draftován New Jersey Devils ve druhém kole celkově na 58. pozici. Tři sezóny nastupoval v prestižní americké vysokoškolské soutěži, poté se přesunul do AHL na farmu Ďáblů v Albany. Zde v průběhu dalších pěti let patřil k základním stavebním prvkům obrany.

“S Brandonem počítáme do přesilovek a věříme, že přinese jak ofenzivní kvality, tak i defenzivní spolehlivost.“

Miroslav Fryčer (trenér a sportovní manažer Orlů)

V roce 2017 se Burlon rozhodl vyzkoušet evropská angažmá a zamířil do Německa. Za Düsseldorf odehrál sezónu v nejvyšší soutěži DEL, poté si zahrál i za nejlepší norský klub ve Stavangeru. Aktuální ročník zahájil ve druhé švédské lize v dresu klubu Västerviks.

„Brandon je zkušeným obráncem, který má na svém kontě přes 300 zápasů v AHL. Dařilo se mu i v Evropě, snad kromě toho posledního angažmá, které mu nesedlo. Nicméně počítáme s ním do přesilovek a věříme, že přinese jak ofenzivní kvality, tak i defenzivní spolehlivost," komentuje příchod kanadského beka sportovní manažer Miroslav Fryčer.

Burlon by se k týmu měl připojit v průběhu víkendu, kdy přiletí do Česka. Naopak ze Znojma odlétá obránce Kevin Tansey, jehož zranění se ukázalo být dlouhodobějšího charakteru. „Kevin by už do letošní sezóny zasáhnout nemohl, bude tak pokračovat v léčení doma. Za jeho služby mu děkujeme a přejeme brzké uzdravení," pokračuje Fryčer.

Kádr zúžený zraněními pak Znojmo chce ještě před uzávěrkou přestupů posílit dalším obráncem. „Pracujeme na tom intenzivně. Není to jednoduché, ale chtěli bychom ještě jednoho beka přivést," potvrzuje znojemský kouč.

Orli sehrají další utkání po reprezentační přestávce v úterý 11. února v Linzi.

» Kompletní statistiky Brandona Burlona

NEWSLETTER