Orli proti Orlům. Znojmo hostí znovuzrozený Villach

Naši soupeři
SO 21. 9. 2019
V posledních letech byli rakouští orli z Villachu za ligové otloukánky, letos jsou ale stoprocentní. V pátek porazili Vídeň a nyní si brousí drápy i na výlet do Česka. Potvrdí Znojmo vítězství z Innsbrucku na domácím ledě? Zápas začíná v 17:30.

Ve Villachu se po hubených letech, kdy byl klub na pokraji bankrotu, blýská na lepší časy. V létě nezůstal kámen na kameni ve vedení klubu. novému generálnímu manažerovi je teprve 27 let a čerstvý vítr je zatím hodně znát. Na lavičce stojí finský kouč Jyrki Aho, který v brance sází na Brandona Maxwella, brankáře prověřeného roky v české extralize, kde chytal za Mladou Boleslav, Vítkovice a Pardubice.

Obranu vyztužil Fin Marko Pöyhönen, pokračuje kanadský ranař Jamie Fraser i místní odchovanci s několika lety zkušeností v prvním týmu. Pravá síla se ale bude skrývat v útoku. Tři góly ve dvou zápasech nasbíral dánský reprezentant Patrick Björkstrand, zdatně mu sekunduje Fin Lahti, místní mladá hvězdička Alexander Lahoda nebo zkušený Jerry Pollastrone.

O tom, že s Villachem se letos nejspíš bude muset počítat, svědčí výhra 7:2 nad Bolzanem z prvního kola a především páteční úspěch nad Vídní v poměru 2:1. Nyní čeká na rakouský tým první utkání venku.

Znojmo se po úvodním neúspěchu bodově zahojilo v Innsbrucku, kde zvítězilo 3:2. Bodový úspěch bude chtít potvrdit na domácím ledě. "Musíme bojovat. V Innsbrucku jsme sice nehráli žádný krásný hokej, ale tlačili jsme se do brány a to přineslo úspěch. Villach je těžký soupeř, ale my chceme uspět," burcuje kanadský útočník Orlů Anthony Lucani. Nejistý je start kanadského útočníka Philipa Mcrae, jinak má trenérský štáb k dispozici kompletní kádr.

Rozhodčí

Hlavní rozhodčí:#7 Patrick Fichtner, #22 Manuel Nikolić
Čároví rozhodčí:#94 Christian Kaspar, #77 Jakob Schauer

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO: Lassila – Tansey, Sedlák, Bořuta, Stehlík, Sova, Mikliš, Jonáš – Svoboda, Matuš, Luciani – Berisha, Češík, Bowles – Novák, Bartoš, Beránek – Oščádal, Gago, Kosnar.
EC Panaceo VSV: Maxwell – Fraser, Pöyhönen, Schmidt, Wolf, Schlacher, Bacher – Spannring, Björkstrand, Pollastrone – Ulmer, Collins, Karlsson – Wappis, Lahti, Brunner – Lahoda, Maxa, Kromp.
NEWSLETTER