Přišel, viděl, skóroval! Úžasná atmosféra, pochvaloval si Vainonen

Rozhovory
SO 8. 12. 2018
První zápas Mikko Vainonena ve znojemských barvách mohl jen těžko dopadnout lépe. Obrovitý finský bek vstřelil gól, přispěl k porážce lídra tabulky, navíc během speciálního večera v retro dresech a přímém televizním přenosu. „Na první zápas to bylo fajn," smál se po utkání.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Nestává se často, že by pozápasový rozhovor začínal sám hráč. V tomto případě tomu tak ale bylo. Hned jak Vainonen po zápase vyšel z kabiny, hlásil: „Nejprve bych chtěl říct, že fanoušci byli skvělí a atmosféra během zápasu úžasná. Za to bych chtěl poděkovat, byl to zážitek," prohlásil.

Jaké jsou tedy po prvním zápase vaše dojmy ze hry a nových spoluhráčů?
Zápas byl hodně podobný tomu, co jsem hrál dva roky v německé DEL. Hodně rychlý, ze strany na stranu. Přispívá k tomu i široké hřiště. Cítil jsem se dobře, nějakou dobu jsem nehrál, bavilo mě to. Jinak se tu cítím dobře, všichni se o mě starají a snaží se mi začátek v novém klubu usnadnit. S týmem jsem trénoval v podstatě celý týden, takže to bylo v pohodě.

Miroslav Fryčer o Vainonenovi:

„Mikko je na ledě ohromně znát a cítit, hlavně před brankou. To je něco, co jsme potřebovali. Navíc dal gól, to byla rána jako z děla. Co víc si přát. V pátek mu zápas vyšel a my všichni doufáme, že v tom bude pokračovat.

Byl to velký rozdíl oproti tomu, na co jste byl zvyklý na začátku sezóny ve finské lize?
Je to trochu jiné. Ve Finsku máme obecně menší hřiště, takže hra i taktika jsou trochu jinak postavené, ale v pátek to byl opravdu dobrý zápas, který jsem si užíval.

První zápas, hned první gól. Asi vás to bude něco stát, že?
Jo jo, kluci už se u mě stavovali a něco mi říkali. Ale zaplatím rád.

Měl jste nějaké povědomí o EBEL v momentě, kdy jste se se Znojmem dohodl? Tušil jste, co vás čeká?
Věděl jsem něco málo od finských kamarádů, co tu hrají. Navíc dva kluci z Finska jsou i tady v týmu a to je super. Je vždycky fajn popovídat si v rodném jazyce. V kabině spolu ale nesedíme, jsem vedle dvou českých kluků, kteří mě postupně učí nějaká první slovíčka. Brzo je začnu používat (smích).

Jaké jsou vaše cíle do zbytku sezóny? S čím budete spokojen?
Jako tým se chceme určitě dostat do play-off, to je jasný cíl. Osobně je to hodně o pocitu, chci hrát dobrý hokej a pomoci mužstvu. Myslím, že proti Klagenfurtu to na úvod docela vyšlo.

NEWSLETTER