Trenér Fryčer: Proti Vídni si musí všechno sednout, dnes to nešlo

Rozhovory
PO 30. 12. 2019
Po dlouhých jedenácti zápasech odešli Orli v pondělí z ledu bez bodového zisku. Vynikající šňůru jim v derby přerušila Vídeň. Jak utkání viděl hlavní trenér Miroslav Fryčer?

Zápas proti Vídni tým nezvládl a prohrál 0:5. Čím to, že se vám nepodařilo dát ani gól?
Soupeř byl lepší. Neměli jsme se čeho chytit z toho minima šancí, které jsme měli. My ale jedeme dál. Ten zápas musíme hodit za hlavu a jen se z něj poučit. S Vídní do sebe musí všechno zapadat. A dneska nám to prostě nesedlo.

Na hráčích byla vidět frustrace, že?
Ano, na těch hráčích to bylo znát. Někteří hrají navíc se zraněním. Z toho minima pak musíte vytěžit alespoň něco, ale to se dnes nepovedlo.

Po jedenácti zápasech jste vyšli bodově naprázdno. To zamrzí, že?
Samozřejmě. Mrzí to všechny v kabině, protože jsme to měli skvěle rozjeté. Všichni v kabině chtěli, aby to pokračovalo, ale viděli jste sami, že to dnes nešlo. Každá série jednou skončí a my od Nového roku začneme novou. Tomu věřím.

Na marodku přibyl Petr Mrázek. Jak to s ním vypadá?
Dneska byl na operaci. Ještě nemám žádné zprávy, ale pravděpodobně to bude do konce sezóny. Bohužel nám to postupně vypadává. Ten cíl je ale jasný. Musíme uhrát pětku.

Dlouhodobě zraněný je i Radim Matuš. Poohlížíte se po náhradě?
Důležité je, aby nám to k něčemu bylo. Nemá smysl tu díru zalepit kýmkoliv. Samozřejmě hledáme, ale není to tak, že ten první, kdo řekne, že za nás chce hrát, tu bude. Roli hraje více faktorů. Ten trh je teď bohužel takový, jaký je.

NEWSLETTER