Orlí mládež se představila na Olympijském festivalu

Juniorský hokej
ST 21. 2. 2018
Mladí Orlíci se v pondělí 19. února představili v rámci programu Olympijského festivalu v Brně. Čtvrtá třída i trenéři se nejen podíleli na programu, ale vyzkoušeli si i další olympijské sporty.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Oddíl HC Orli Znojmo - mládež byl na podzim roku 2017 osloven společně s dalšími jihomoravskými hokejovými kluby Českým olympijským výborem k účasti v programu Olympijského festivalu v Brně. Projekt u příležitosti konání olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu zavítal do moravské metropole vůbec poprvé a je vždy organizován pouze u příležitosti konání Olympijských her.

V pondělí 19. února se tak Orlíci podíleli na programu festivalu formou exhibiční ukázky minihokeje, ve kterém se utkali hráči kategorie 4. třídy s VSK Technika Brno. Trenéři HC Orli Znojmo - mládež pak mimo jiné na ledové ploše zajišťovali asistenci pro návštěvníky ze základních škol Jihomoravského kraje. Děti si mohly vyzkoušet bruslařské dovednosti, střelbu na branku a další dovednostní cvičení formou her. Programu se účastnil také klubový maskot Orlík, se kterým se návštěvníci festivalu mohli v průběhu dne fotit.

Po zápase bylo pro hráče připraveno předání symbolických olympijských medailí a diplomů na festivalovém pódiu z rukou krasobruslařů Martina Šimečka a Kateřiny Mrázové, kteří v páru startovali na ZOH 1992, 1994 a 1998. Jejich nejlepším výsledkem bylo 8. místo v Lillehammeru 1994.

„Jsem velmi rád, že jsme se jako klub mohli podílet na akci takových rozměrů. Naši kluci výborně reprezentovali klub i město Znojmo a mimo exhibiční utkání si měli možnost na vlastní kůži vyzkoušet také ostatní sporty zimní olympiády," řekl sportovní manažer mládeže Miroslav Vybíral.

Fotogalerie

NEWSLETTER