Nový ročník EBYSL začne 3. září, Znojmo ve skupině s Maďary

Juniorský hokej
ÚT 4. 7. 2017
Znojemští junioři budou v nové sezóně bojovat ve skupině B mezinárodní EBYSL ligy spolu se sedmi maďarskými celky. Základní část odstartuje 3. září a Orli začnou doma s Fehérvárem.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Nového ročníku Erste Bank Young Stars ligy se zúčastní dohromady sedmnáct týmů ze čtyř zemí. Skupina A se skládá ze sedmi rakouských a dvou slovinských celků. Ve skupině B se představí sedm maďarských týmů a české Znojmo.

SkupinaTýmy
Skupina A:Salzburg, Villach, Linz, Innsbruck, Jesenice, Lublaň, Graz, Sankt Pölten, Vídeň
Skupina B:Debrecín, Fehérvár, Györ, Znojmo, KHM Budapešť, MAC Budapešť, UTE Budapešť, VASAS-Continental Budapešť

Základní část odstartuje v neděli 3. září 2017 a skončí v neděli 14. ledna 2018. Každý tým ve skupině B odehraje 26 utkání (dvoukolově každý s každým ve skupině + 3 doplňující zápasy ve skupině + jednokolově se skupinou A). Následovat bude nadstavbová část, kdy první tři týmy z každé skupiny postoupí do play-off a budou hrát mezi sebou již jen o umístění. Zbývající celky budou bojovat o poslední dvě vstupenky do vyřazovacích bojů.

Play-off odstartuje 4. března 2018. První tři týmy si své soupeře zvolí podobně jako v EBEL. Čtvrtfinále a semifinále se budou hrát na dva vítězné zápasy, finále pak na tři. Nejpozději 8. dubna 2018 bude znám šampión soutěže.

První kolo Erste Bank Young Stars ligy, neděle 3. září 2017:
Debreceni Hoki Klub – Györi Nemak Eto HC
HC Orli Znojmo – Fehérvár AV19
VASAS Continental Budapešť – UTE Budapešť
KHM Budapešť – MAC Budapešť
Okanagan Hockey Club Europe – Black Wings Linz
EC Red Bull Salzburg – UPC Vienna Capitals
EC VSV – HC TWK Innsbruck
HK Slavija Ljubljana – HD Mladi Jesenice
volno: LLZ Stmk Süd/Graz99ers

Znojemská juniorka, která zahájí přípravu na ledě ve čtvrtek 27. července, tak narazí ve své skupině výhradně na maďarské kluby, z nichž čtyři sídlí v Budapešti. V loňské sezóně dokráčeli svěřenci trenéra Miroslava Vybírala do čtvrtfinále play-off, v němž vypadli 1:2 na zápasy se slovinskou Jesenicí.

Kompletní rozpis naleznete zde.

NEWSLETTER