Junioři znají svého soupeře, v play-off nastoupí proti HD Jesenici

Juniorský hokej
PO 27. 2. 2017
Šedesát tři bodů a úctyhodné třetí místo v A tabulce. Taková je bilance svěřenců Miroslava Vybírala, jenž se už třetí rok za sebou kvalifikovali do elitní skupiny soutěže. Ta má nyní na programu čtvrtfinále play-off.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Přestože se Znojemští Orli vyznačovali v letošní sezóně velmi mladým kádrem, zvládli základní část EBYSL dobře a usadili se na místě, jenž jim zajišťuje postup do vyřazovacích bojů. "Start sezóny byl úžasný, šest výher v řadě utla až těsná porážka v Salzburgu. Pak to s námi bylo jako na houpačce, prvotní cíl udělat play-off jsme ale splnili," hodnotí sezónu nejproduktivnější hráč v červeném dresu, Jan Bulín. "To, že máme mladší kádr, se chvilkami samozřejmě projevuje, ale nahrazujeme to výbornou partou, která je tu nejlepší za poslední roky. Jsme odhodláni dojít daleko," dodává.

Cesta k branám semifinále ale nebude pro mladé Orly jednoduchá. Na ledě proti nim nastoupí lídr C tabulky HD Jesenice, která měla po posledním utkání na svém kontě sedmdesát sedm bodů. V průběhu sezóny se tyto dva celky na kluzišti potkaly pouze jednou. K vidění byl velmi vyrovnaný hokej o jehož vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty se lépe vydařily znojemským hokejistům, kteří si na domácím ledě vybojovali vítězství 4:3.

"Jakmile nám trenér oznámil Jesenici, zavládlo nadšení. Možná to i znamená, ze z nás mají rakouští soupeři Vídeň a Salzburg strach, protože po nás nesahali. Jesenice hraje typicky slovinsky hokej, hodně bruslí a jsou technicky velice zdatní. Komplikací bude dlouhá cesta až v den zápasu, nicméně i tak je tu pro nás velká příležitost postoupit do semifinále," hlásí znojemský útočník. "Jsme pro soupeře nevyzpytatelní, i to nám dodává energii do rozhodující části sezóny."

Velkou oporou bude mladým Orlům především brankář Dominik Gerža, který se v letošním ročníku 2016/2017 může pyšnit hned dvěma čistými konty a 92% úspěšností. Nemálo práce lze na ledě také očekávat od Jana Bulína (34+22), jenž se pyšní titulem druhého nejproduktivnějšího hráče celé soutěže. Naproti tomu nejúspěšnější střelec Jesenice, Patrik Rajsar, má na svém kontě pouhých šestnáct branek a čtrnáct asistencí.

Čtvrtfinále se bude hrát na dvě vítězná utkání. První zápas Orli odehrají na ledě Jesenice 2.3, poté se série přesune do Znojma (5.3). V případě nerozhodného výsledku se rozhodující zápas odehraje na ledě Slovinců. "Máme s klukama takový sen, že postoupime do finále a zimák bude pořádně zaplněný. Budeme rádi, když nás v tomto snažení přijdou lidé podpořit a budou naším šestým hráčem. Budeme to potřebovat," dodává k zápasům play-off Jan Bulín.

Čtvrtfinálové dvojice EBYSL:
Vienna Capitals – Okanagan Hockey Club
MAC Budapešt – Fehérvár
Red-Bull Salzburg – Triglav Kranj
HD Jesenice - Orli Znojmo

NEWSLETTER