Na jih Moravy přijíždí předposlední Dornbirn

Naši soupeři
SO 5. 1. 2013
<em>Znojmo</em> - Tříkrálová neděle nabídne devětatřicáté kolo Erste Bank Eishockey ligy, v rámci nějž zavítá na jihomoravský led nováček soutěže z rakouského Dornbirnu. Ten se prakticky celou sezónu trápí na předposledním místě. Znojmo bude chtít navázat na výhru v Grazu a porazit Buldoky i počtvrté. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

Představení soupeře

foto
⇒  Nejproduktivnější hráč ligy Luciano Aquino

Dornbirn se mezi účastníky Erste Bank Eishockey ligy zařadil teprve před začátkem letošního ročníku spolu s Innsbruckem. Tým z okresního města spolkové země Vorarlbersko se od prvního kola soutěže pohybuje kolem předposledního místa. V pátek utržil na ledě Linze prohru 0:3. V šestatřicátém kole se však postaral o překvapení, když porazil lídra z Vídně 4:3 v prodloužení.

Jedno prvenství však Rakušanům nikdo nezapře. Se čtyřiapadesáti body vede kanadské bodování soutěže kanadský útočník Luciano Aquino (13 + 41). O devatenáct bodů méně má další Kanaďan ve službách hlavního trenéra Dava MacQueena - Andrew Jacob Kozek (25 + 11). Nejproduktivnějším rakouským rodákem je Alexander Feichtner (11 + 3).

Taktéž bodování beků vévodí cizinci. Kanaďan Michael Heinrich (10 + 15) má o bod více než jeho krajan Jonathan D´Aversa (3 + 21). Co se týče gólmanů, mezi tyčemi nejčastěji vidíme Kanaďana Patricka DesRocherse, jenž dosahuje úspěšnosti necelých devadesáti procent.

Z kabiny Orlů

foto
⇒  Útočná dvojice Uram - Pucher se vrací do sestavy

Znojmo v pátek v Grazu sice vyhrálo, avšak jeho bodová bilance z osmi posledních utkání není zrovna lichotivá. Svěřenci trenéra Martina Stloukala si v nich připsali pouhých šest bodů. Tři zápasy rozhodovala trestná střílení. Přesto však Orli setrvávají na šesté pozici společně s Klagenfurtem, který má zápas k dobru.

Nedělní vítězství je tak samozřejmostí. Dornbirn je jeden ze dvou slabších soupeřů, se kterými se Jihomoravané ve zbývajících šesti kolech EBE ligy střetnou. "V žádném případě nesmíme Buldoky podcenit. Přesto věříme ve výhru. Máme lepší manšaft," říká před utkáním obránce Kyle Wharton.

Do sestavy se na ledě Grazu vrátila slovenská útočná dvojice Peter Pucher - Marek Uram. Druhý zmiňovaný se dokonce postavil k exekuci jednoho ze tří trestných střílení, ale nedal. Mimo hru zůstává Martin Podešva, Petr Beránek a pravděpodobně i Jiří Beroun a Lubomír Štach.

Vzájemné zápasy

9. kolo: Dornbirn - Znojmo 4:5
21. kolo: Znojmo - Dornbirn 6:2
28. kolo: Dornbirn - Znojmo 1:6

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Roland Altersberger #9, Gerald Podlesnik #24
Čároví: Attila Nagy #91, Marton Nemeth #51

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl (65. Landsman) - Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Kulmala, Sova, Stehlík, Müller - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Bartoš, Lattner - Komínek, Šeda, Havlík - Rožník, Pucher, Uram.

Dornbirner Eishockey Club: DesRochers (Enzenhofer) - D´Aversa, Printz, Magnan-Grenier, Slivnik, Trummer, Fussengger, Glanznig - Aquino, Kozek, Keith - MacMillan, Henrich, Bois - Petrik, Feichtner, Mitchell - Wilfan, Häußle, Putnik.

Další zápasy 39. kola

HDD Telemach Olimpija Ljubljana - KHL Medveščak Zagreb
AC-KAC - Moser Medical Graz99ers
UPC Vienna Capitals - EC VSV
EHC LIWEST Black Wings Linz - SAPA Fehérvár AV19
EC Red Bull Salzburg - HC TWK Innsbruck “Die Haie“

NEWSLETTER