Zopakují junioři úspěch z nedělního zápasu? Přijíždějí Ústečtí Lvi

Juniorský hokej
PO 26. 3. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemské mladíky čeká již druhý zápas o udržení v české nejvyšší juniorské hokejové soutěži. Úvodní duel s Havířovem je již minulostí a domácí si z něj odnesli velmi cenné body za vítězství 2:1. Nyní však na znojemský zimní stadion zavítá ambiciózní soupeř z Ústí nad Labem. Jak se povede znojemským juniorům v dalším boji se můžete přesvědčit na vlastní oči v úterý od 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

První z šesti barážových utkání dopadlo z pohledu Orlů výborně. Po střele Jakuba Ziky si tým vybojoval vedení, které v průběhu druhé dvacetiminutovky stejný hráč navýšil. Hostujícím se podařilo překonat domácího gólmana pouze jednou, a to díky střele Daniela Smuže. Do konce utkání už ale žádný z celků neskóroval a domácí odcházeli z ledové plochy se zaslouženým vítězstvím.

Nyní se Znojmo připravuje na soupeře ze severozápadu Čech. Ústečtí Lvi prohráli v sezóně pouze čtyřikrát a díky tomu se s přehledem udrželi na prvním místě tabulky ve skupině Západ. Slovan si v průběhu ligy vybojoval celkem 58 bodů, čímž získal spolu s Havlíčkovým Brodem a Havířovem právo účasti v baráži, kde bojují o postup do extraligy juniorů se znojemskými Orly.

Za Znojmo se bude rvát nejproduktivnější hráč, útočník Jakub Zika, který má na svém kontě sedmnáct gólů a pět asistencí. Se ztrátou pouhých dvou bodíků mu šlape na paty Michal Telesz s dvaceti body (8 + 12).

Mezi tři tyče se za Znojmo postaví gólman Petr Helešic, jenž chrání svoji svatyni s 82,99% úspěšností. Proti znojemské obraně bude bojovat nejproduktivnější ústecký útočník Štěpán Kuchynka, který se může pyšnit padesáti sedmi kanadskými body (24 + 33).

Tabulka baráže

1. Znojmo        1  1  0  0  0  2:1  3
-----------------------------------------------------
2. Havlíčkův Brod    1  0  1  0  0  5:4  2
3. Ústí nad Labem    1  0  0  1  0  4:5  1
4. Havířov        1  0  0  0  1  1:2  0

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Helešic - Kovář, Tichý, Latner, Hobza, Pražák, Kún B. - Horváth, Mikulášek, Janoušek, Nahodil, Špaček, Telesz, Pelikán, Zika, Kastner, Nováček.

Ústí nad Labem: Formánek - Holeček L., Grin, Burkovec, Kuchynka, Hanzl, Šetka, Ságer, Rovný, Vegner, Herna, Pořický, Baránek, Faigl, Hošek, Bulva.

NEWSLETTER