Nevypustili jsme to, hájí Orly Přikryl

Rozhovory
ČT 6. 1. 2011
<em>Ú s t í n/L.</em> - Na Ústí asi Petr Přikryl jen tak nezapomene. Před třemi lety se v ústeckém dresu účastnil žlutomodré demolice v Karlových Varech, nyní zažil podobný propadák v roli soupeře. Přestože v první třetině pochytal několik jasných tutovek, po gólovém tsunami domácích v prostřední části z branky odjel. Už na střídačce ho zdravil ústecký kotel, nicméně Přikryla asi nejlepší myšlenky nenapadaly.

Nebyl to pro něj zkrátka dobrý návrat. „Přitom jsme ve stejném složení hráli proti Olomouci a Chomutově, který jsme dokonce porazili. Takže si nemyslím, že bychom zápas v Ústí vypustili. Zkrátka jsme byli unavení, měli jsme hodně mladých hráčů. Ale co po nich můžete chtít... V seniorském hokeji začínají a aklimatizují se v první lize,” říká Bingo, který leccos zažil i v kádru Ústeckých Lvů.

Ústí v zápase dominovalo, v podstatě nebylo co řešit. Přesto Přikryl ústeckému tlaku dlouho odolával. V úvodní části hry vytáhl několik výborných zákroků a díky němu Ústí po dvaceti minutách vedlo pouze o gól. „Ale nemyslím si, že bychom v první třetině drželi krok. Ústí už od úvodu mělo spoustu šancí, jen je neproměnilo,” krčí rameny dvaatřicetiletý gólman.

Osudným se mu stalo, stejně jako celému znojemskému celku, ústecké tornádo zkraje druhé třetiny. Slovan předvedl fenomenální bilanci, téměř v každé minutě přidal branku a v polovině prostřední periody vedl o sedm gólů. Ústecká aréna byla pochopitelně v extázi, chorál střídal chorál a Přikryl v utkání skončil. „Odešel jsem už po čtyřech brankách. Měl jsem už toho dost, inkasoval jsem v rychlém sledu a zvážil, že v takovém rozpoložení týmu moc platný nebudu,” vysvětluje.

V brance to posléze neměl lehké ani znojemský náhradník Kacetl. Slovan z vysokého tempa neustoupil a nadále kraloval. „Holt tam napadalo všechno. Jak říkám, přijeli jsme s mladým týmem, s devíti juniory. Bylo to těžké. Myslím, že pro mladé hráče kluky to byla zkušenost a poučí se z toho,” věří Přikryl.

Znojmo nemělo nárok se prosadit ani v přesilovkách. Prostě žádné nemělo... „Ústí hrálo čistý dobrý hokej, musím je pochválit,” kontruje brankář, pro kterého je Znojmo letošní třetí pracovní destinací. „Sice chytám už ve třetím klubu, ale nějak to nevnímám. Kam se postavím, tam chytám a víc k tomu asi říct nemůžu,” zůstává tajemný.

V minulosti trávil čas i v brance Ústeckých Lvů, letošní návrat na místo činu mu však patrně zhořkl. „V Ústí jsem odchytal dva roky, bylo to výborné. Několik kluků tu ještě znám,” vypráví.

Po neprůhledné anabázi v Plzni se v letošní sezóně mihl krátce i v domovských Litoměřicích. „Jsem tamní rodák, byl jsem rád, že jsem během tří zápasů mohl pomoct,” odvětí.

Na Přikryla doslova a do písmene platí známá fráze. Jde zápas od zápasu a v jeho případě to platí dvojnásob. „Jak říkám, netuším co bude zítra, natož abych odpověděl, kde budu chytat v budoucnu. Do Plzně se stoprocetně nevrátím a třeba je ve hře ještě další klub,” navnadí. „Přestupu ze Sparty do Plzně ale nelituji. Byla to zkušenost, takový je holt hokejový život,” přemítá na závěr.

Foto: hcplzen.cz a hcusti.cz

NEWSLETTER