Před Vánocemi přijede Olomouc

Naši soupeři
NE 20. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Poslední zápas před Vánocemi sehrají znojemští hráči doma proti Olomouci. Orli se zatím vezou na vítězné vlně. Nejprve zvítězili doma nad Hradcem Králové a Havlíčkovým Brodem, v sobotu vzali po pohádkovém vstupu do zápasu tři body i Jihlavě. Nyní je čeká těžký soupeř z Olomouce, jenž se nachází na třetím místě. Vzájemné duely však mluví lépe pro domácí. Komu nakonec nadělí Ježíšek body? Vezměte si s sebou prskavky a přijďte vytvořit jedinečnou vánoční atmosféru. Utkání začíná v pondělí 21. prosince od 17:30 hodin v Hostan aréně.

Představení soupeře

Olomoucká Mora již nějakou dobu okupuje třetí místo v tabulce. Se svými jedenašedesáti body si drží osmibodový náskok na čtvrtou Třebíč. Naopak na druhý Chomutov ztrácí sedm bodů. Svůj poslední zápas odehrála na svém ledě proti Kadani. V utkání diváci viděli pouze jednu branku, neboť Mora zvítězila poměrem 1:0.

Produktivitu týmu vede Richard Brančík s dvaceti šesti body (6 + 20). Na paty mu šlapou Milan Ministr (10 + 15) či Martin Davídek (13 + 11), který je nejlepším střelcem Olomouce. V obraně se daří Alexandru Lhotskému (2 + 10), Janu Mikelovi (1 + 11) a Jakubu Bartoňovi (3 + 8). Branku střeží šestý gólman ligy, Štefan Žigárdy, jenž má na svém kontě úspěšnost 93,01%, což odpovídá 2,22 gólů na zápas.

Během sezóny přišly do týmu posily jako Lubomír Korhoň (7 + 12), Jan Tomajko (1 + 3) či exznojemský Pavel Selingr (0 + 1), toho extraligová Kometa vyměnila za Petra Polodnu.

Vzájemné zápasy

Vzájemné duely těchto dvou soupeřů v této sezóně skončily vždy lépe pro Orly. Nejprve v šestém kole zavítali do Olomouce, odkud si po vydařeném zápasu odvezli tři body za výhru 2:0. Další zápas se konal v Hostan aréně. Znojmo po první třetině vedlo 2:0, ovšem hostům se podařilo vyrovnat. O vítězství se ve třetí třetině postaral Tomáš Hradecký.

Z kabiny Orlů

Orlům se vstup do druhé části první ligy vydařil na jedničku. Nejprve porazili doma Havlíčkův Brod 5:3 a v sobotu ukořistili vítězství 5:1 v JIhlavě. O výsledku rozhodli téměř ve třech minutách hry, kde vsítili tři branky.

Znojmo však stále trápí marodka. Mimo hru je stále kapitán Radek Haman, Jakub Svoboda, Vladimír Říha i Petr Sojčík. V zápase proti Havlíčkovu Brodu se zranil také Karel Plášek.

Vzájemné duely této sezony

HC Olomouc - Orli Znojmo 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Orli Znojmo - HC Olomouc 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Petr Blecha (Třebíč)
Čároví: Daniel Reich (Znojmo), Přemysl Skopal (Nový Šaldorf)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Štrach, Lattner, Kolafa, Pláněk - Havlík, Barus, Vyletelka - Beroun, Hradecký, Sedlák - Staněk A., Meidl, Jarůšek - Barták

HC Olomouc: Žigárdy - Bartoň, Janáček, Lhotský, Mikel, Nedbálek, Ondrušek, Staněk, Vyrůbalík - Brančík, Davídek, Černý, Čuřík, Korhoň, Kucharczyk, Mikšan, Ministr, Selingr, Tomajko, Venkrbec, Zbořil

Další zápasy 33. kola

KLH Chomutov HC Berounští Medvědi
SK Horácká Slavia Třebíč HC Rebel Havlíčkův Brod
HC VCES Hradec Králové HC Chrudim
HC Vrchlabí HC Dukla Jihlava
SK Kadaň HC Slovan Ústečtí Lvi
HC Tábor HC Havířov Panthers
Salith Šumperk HC Benátky nad Jizerou

NEWSLETTER