24'
28'
46'

Znojemští vyprovodili Kopřivnici šesti přesnými zásahy

Znojemští hokejisté vlétli do sedmého utkání letošního ligového ročníku s Filipem Maláčem v bráně a staronovou tváří v útoku Tomášem Piglem. Během domácího duelu s Kopřivnicí se sice museli obejít bez zraněného kapitána Sovy, přesto si s chutí zastříleli. Až na malé zaváhání v prostředním dějství měli zápas pevně ve svých rukou a zaslouženě zvítězili v poměru 6:3.

Tisícovka diváků v ochozech znojemského zimního stadionu viděla první gólové šance na obou stranách kluziště již v úvodních minutách. Nejdříve prověřil pozornost gólmana Maláče unikající Pargáč, hned z protiútoku zahrozili Orli a dorážející Havlát s Piglem ztroskotali na připraveném Bartošákovi. Na otevření skóre se ale přeci jen nečekalo dlouho, na startu 8. minuty nabral rychlost Marek Špaček. najel si až před brankoviště Kopřivnice a z bekhendu zavěsil.

Domácí byli i v dalším průběhu třetiny aktivnější a měli více ze hry, chyběl však větší klid v zakončení. Orli drželi svého soupeře v jeho obranném pásmu a bylo jen otázkou času, kdy přijde další direkt. V čase 15:33 využil přečíslení dva na jednoho nekompromisní dělovkou pod víko Jakub Masař. O chvíli později mohlo být pro Jihomoravany ještě veseleji, ale Beránek napálil z prostoru kruhu jen tyč za Bartošákovými zády. Znojemští v první periodě jasně dominovali a skóre 2:0 bylo pro Kopřivnici ještě hodně milosrdné.

Po návratu z kabin stačilo domácím necelých sto vteřin k tomu, aby své vedení navýšili. Při dalším obléhání hostující svatyně doputoval kotouč na hůl Jakuba Jenáčka, který jej napálil přesně do růžku. Kopřivnice dostala záhy možnost první přesilovky v utkání a k jejímu využití jí stačilo jen třicet čtyři sekund. Po střele z mezikruží neudržel Maláč puk ve výstroji a dorážka Jiřího Pargače propadla až do sítě. Trochu nečekané snížení ale přineslo na hokejky hostů více aktivity, když se navíc přidala hrubka Znojma ve vlastní přesilovce, bylo z toho najednou skóre 3:2 – únik jeden na jednoho přetavil v druhý přesný zásah svých barev Filip Indrst.

Orli ale bez otálení sešlápli plyn a vzali si zpět dvoubrankové vedení. Rychlý přechod přes útočnou modrou završil tvrdou střelou z mezikruží Marek Špaček. V polovině duelu tak Znojemští vedli 4:2. Navíc poté, co zvládli bez větších potíží ustát druhé oslabení, znovu udeřili v útoku. Další bleskový přechod před svatyni Kopřivnice proměnil z prostoru mezi kruhy v pátou přesnou trefu Jiří Karafiát. Hosté vystřídali gólmany, ale ani Kubáň neudržel čisté konto dlouho. Jihomoravané i nadále dominovali a šestý zásah na sebe nenechal dlouho čekat - Denis Bárta se nerozpakoval a střelou po ledě nachytal hostujícího maskovaného muže. Zaváhání z první části prostřední periody tak zvládli Orli velmi rychle napravit, a do šaten mohli odcházet opět spokojenější.

Poklidný průběh třetího dějství narušili hosté, kteří se v 46. minutě postarali o snížení na 3:6. Dominik Suchý vlétl do rozhozené znojemské defenzívy a donutil Maláče kapitulovat potřetí. Do té doby trochu ukolébaní Orli znovu zabrali a před bránou Kubáně začalo být rušněji. Blízko ke skórování měl Urban, znovu se také rozezvučela tyčka, ale tentokrát si Kopřivnice s náporem soupeře poradila lépe než v předchozí třetině. Sama ještě párkrát vystrčila růžky, o větší zdramatizování se mohl postarat Suchý, ale v úniku přestřelil domácí klec. Přestože Orli už neskórovali, závěr utkání si pohlídali.

Milan Procházka (Znojmo): Dneska to byly povinné body. Víme však, že takové zápasy jsou těžké, což se potvrdilo, ale naštěstí nám to tam oproti duelu s Opavou napadalo. Klíčem k úspěchu byl přístup, zápas jsme nepodcenili, hned od začátku jsme na ně vlétli a šli jsme si za vítězstvím.

Ve středu nás čeká Žďár, který nemá vůbec špatný tým. Každý zápas musíme odmakat. Podívám se ještě, jak hrají přesilovky a oslabení a celkově se zaměříme na jejich zápasy, takže se na ně určitě připravíme.

Zdeněk Doboš (Kopřivnice): Obraz utkání ukázala už první třetina. Znojmo hrálo velmi dobře, bruslilo a hrálo hodně na puku. My jsme bojovali a myslím si, že snížením na 3:2 jsme domácí zaskočili. Poté jsme chtěli začít hrát hokej, domácí nás potrestali a zaslouženě vyhráli.

Myslím si, že rozhodujícím faktorem byla čtvrtá branka. Místo toho, abychom hráli trpělivě, tak jsme obranu otevřeli. Soupeř nás potrestal. To, že jsme dali gól v oslabení, je plus, ale musíme dávat góly i za běžného počtu hráčů na ledě.