47'
55'
33'

Pět branek v síti Hodonína přineslo Znojmu třetí výhru za sebou

Znojmo se sice v první části ujalo jednogólového náskoku, ale střelecky se trápilo, navíc ve druhém dějství se Hodonínu povedlo vyrovnat. Až pak se Orlům začalo více dařit, díky využité přesilovce strhli vedení zpět na svoji stranu a krátce na to jej ještě navýšili. V závěrečné dvacetiminutovce poslali kotouč za hostujícího gólmana ještě dvakrát a své fanoušky nakonec potěšili vysokou výhrou.

Do úvodu utkání vlétli domácí Orli aktivně. První pokusem provětral lapačku Pitáka Zeman. Po třech minutách šli hosté do čtyř. Orlům se letos v početních výhodách zatím poměrně daří, avšak tentokrát žádnou ze svých střeleckých příležitostí nepřetavili v branku. Další minuty se nesly v podobném tempu, Znojemští dobývali hodonínskou svatyni, jenže všechny kotouče pochytal její strážce. V čase 8:10 už ale kapituloval, když Jiří Karafiát dostal od Špačka přihrávku do jízdy a svou střelu poslal nad lapačku gólmana. Po úvodním zásahu měli Orli možnost další početní výhody, nejnebezpečnější akci předvedl Špaček, jeho backhandová střela však mířila jen do boční sítě. Hodonínští byli stále a stále ostřelováni pokusy soupeře. V závěru třetiny měl kotouč nutkání překročit brankovou čáru podruhé, radost Znojemským překazila Pitákova hokejka. Následně si přeci jen hosté vytvořili pár šancí, kterými ohrozili svatyni Filipa Maláče, konkrétně šlo o pokusy Hložánka a Bachánka. Stav utkání ale zůstal až do konce periody stejný.

I do druhé třetiny vstoupili domácí v aktivnějším duchu. Blízko gólu byl Beránek, beton gólmana byl ale konečným místem, kam kotouč doputoval. Dalším hráčem Znojma, který pohrozil Hodonínu, byl Lukáš Motloch, jehož rána mířila do brankáře. Velice blízko gólu byl i Zeman, kterému Karafiát naservíroval kotouč přesně na hokejku, na poslední chvíli ale včasně zareagoval maskovaný muž SHKM. Světlou chvilkou hostů byla osmadvacátá minuta. Matěj Novák ležícího Maláče překonat nedokázal, vyrovnání však ale přeci jen přišlo. Autorem branky se stal Erik Hložánek, který využil menšího zmatku na ledě svým přesným švihem ke vzdálenější tyči. Orli našli rychlou odpověď v přesilové hře. V čase 33:58 (až napotřetí) protlačil kotouč za záda Pitáka podruhé v utkání Jiří Karafiát. Znojmo druhý gól dokázal nakopnout, neuběhla ani minuta a fanoušci v Nevoga aréně opět měli důvod k radosti. Adam Zeman se dostal díky přihrávce Brady do samostatného úniku a krásně zavěsil pod horní tyč. V závěru mohl ještě skórovat Havlát, nedokázal ovšem kotouč v pádu nasměrovat do branky hostů.

Hodonín se snažil na začátku závěrečné třetiny o rychlý kontaktní gól, střely ale mířily zatím jen do prostoru, kde se pohyboval Filip Maláč. Orli se nenechali těmito pokusy zastrašit, naopak přidali čtvrtý gól, kdy Bíchovu střelu dorazil zblízka do sítě Jakub Masař a bylo to o tři branky. Dalším hokejistou, který byl blízko gólovému příspěvku, se stal Patrik Urban, avšak jeho střela z bezprostřední blízkosti mířila vysoko nad. Ve druhé polovině poslední části zápasu byl v šanci Motloch, trefil však jen brankáře Hodonína. Jednoho gólu se Orli přeci jen ještě dočkali, z další dorážky se prosadil David Pozděna. Tři minuty před koncem byly opět ruce fanoušků Znojma nad hlavou, jenže Masař kotouč do odkryté branky nasměrovat nedokázal. Znojemští hokejisté si i ale tak dokráčeli pro třetí vítězství v řadě.

Petr Hrachovina (Znojmo): Jsme rádi za další výhru a podporu diváků. Když budeme využívat šance, které máme, můžeme zápasy rozhodovat už dřív. Dnes jsme je nevyužili a ani jsme si moc nepomohli v přesilových hrách. Gól na 3:1 nám vrátil křídla a poté jsme už ovládli zbytek zápasu. Hodonín oproti přípravě hrál více do obrany. Ze začátku nás skoro vůbec nenapadali a jen stáli na modré čáře a čekali. Přesilové hry trénujeme na každém tréninku, máme nacvičené některé signály, ale poté je na hráčích, co na ledě v dané situaci vymyslí.

Mladíci ve čtvrté lajně dostávají postupně více a více prostoru. Dnes se odvděčili i gólem a výbornou hrou. Je jen na nich, kolik prostoru budou dostávat. Pokud budou hrát tak, jak hrají teď, budeme hrát na kompletní čtyři formace, což je lepší pro celý tým. Musí hrát zodpovědně a plnit to, co po nich budeme chtít, a to se jim zatím daří velmi dobře.

Aleš Bachánek (Hodonín): Přijeli jsme s určeným systémem. Z přípravy jsme věděli, jaký hokej Znojmo hraje a byli jsme na to připravení. Chtěli jsme přestát první třetinu, což se nám celkem podařilo. Dokázali jsme vyrovnat, ale bohužel jsme nepřidali další gól, který by ten zápas mohl zlomit.